Co wziąć pod uwagę przy projektowaniu balkonu?

Aranżowanie balkonu obejmuje kilka etapów. Przede wszystkim ta część mieszkania musi być wykonana z solidnych materiałów, zapewniających nie tylko bezpieczeństwo, ale również trwałość na lata. Nie jest to proste w polskiej strefie klimatycznej, w której pogoda bywa bardzo zmienna.

Wybierając podłogę, należy zatem szukać płytek odpornych na skrajne temperatury, deszcz i śnieg. Do tego powinny być antypoślizgowe, co ułatwi poruszanie się po balkonie i jest przydatne zwłaszcza w domach, w których mieszkają dzieci.

Bezpieczeństwo i komfort

Nawet najmniejszy balkon uda się wyposażyć funkcjonalnie z pomocą dostępnych w sklepach akcesoriów. Jeżeli ograniczona powierzchnia nie pozwala na ustawienie stołu, można zdecydować się na składany blat lub zrezygnować z zestawu mebli na rzecz jednego, za to bardzo komfortowego fotela.

W aranżowaniu balkonu istotna jest również oprawa okien. Obecnie bardzo modne są rolety dzień-noc, przypominające nieco tradycyjne żaluzje. Ich rodzaje można zobaczyć na https://rolety24.net/rolety-okienne-na-wymiar/rolety-dzien-noc.

Warto jednak pamiętać, że balkon to strefa otwarta i podatna chociażby na włamania. Nie stanowi to większego problemu w przypadku wyżej położonych mieszkań, jednak właściciele lokali na parterze czy pierwszym piętrze powinni zainwestować w zewnętrzne rolety balkonowe.

Niektóre z nich posiadają funkcję automatycznego sterowania oraz są wyposażone w mechanizmy antywłamaniowe. Chcąc ochronić się przed promieniami słonecznymi, na południowym balkonie można zamontować specjalne markizy. Są one szczególnie popularne wśród posiadaczy nieosłoniętych balkonów na najwyższych piętrach bloku.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

16 − 14 =