Pokarm dla niemowlaków – co się na niego składa i jakie akcesoria mogą pomóc w jego przygotowaniu?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Niemowlę jest bardzo delikatnym organizmem, dlatego wymaga specjalnego pożywienia. Powinno być ono przygotowywane z miłością i starannością, ponieważ od tego będzie zależało zdrowie dziecka.

Do szóstego miesiąca życia niemowlęta jedzą wyłącznie pokarm płynny, ale musi on być podawany w małych porcjach. Nie zaleca się podawania niemowlętom mleka przed ukończeniem pierwszego roku życia.

Jeśli chcesz przygotować własne jedzenie dla dziecka w domu, powinnaś wiedzieć, ile mleka zawiera i ile wody potrzebuje. Należy również pamiętać, że jeśli dodasz zbyt dużo wody lub zbyt mało mleka, rezultatem będzie zepsute mleko, które może spowodować biegunkę lub wymioty.

Mleko od matki

Karmienie niemowląt jest najprostszym sposobem na zapewnienie dziecku odpowiednich składników odżywczych w odpowiednim czasie. Co więcej, pomaga im również rozwijać kubki smakowe i dobrze się odżywiać w przyszłości. Pomóc matce karmiącej może z kolei odpowiedni laktator, jak np. ten pod adresem https://www.kinderparadijse.pl/Laktatory-elektryczne-c1054, który wesprze w odciąganiu odpowiedniej ilości mleka dla dziecka.

Pokarm niemowlęcy

Żywność dla niemowląt składa się z trzech rodzajów: zbóż, owoców i warzyw oraz mięsa/ryb/jaj.

Zboża są najpopularniejszym rodzajem pożywienia dla niemowląt, ponieważ są lekkostrawne i mogą być podawane dzieciom od 4 miesiąca życia. Zboże może być przygotowane z ryżu, pszenicy, mączki kukurydzianej lub owsa (kaszka). Kaszka powinna być ugotowana w wodzie bez dodatku soli i cukru. Kaszka musi być gotowana przez co najmniej pięć minut przed podaniem dziecku, w przeciwnym razie może spowodować rozstrój żołądka!

Owoce powinny być podawane raz dziennie między szóstym a dwunastym miesiącem życia, ponieważ dzieci nie powinny jeść zbyt dużo owoców za jednym razem, bo dostaną biegunki! Warzywa powinny być podawane dwa razy w tygodniu między szóstym a dwunastym miesiącem życia, ponieważ nie zawierają wystarczającej ilości żelaza, które jest potrzebne rosnącym dzieciom.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Motoreduktory walcowe i ślimakowe – podobieństwa i różnice
Motoreduktory walcowe i ślimakowe – podobieństwa i różnice
Motoreduktory to rodzaj silnika elektrycznego, który służy do przekształcania ruchu obrotowego w ruch liniowy. Mają one przymocowane przekładnie, które zmniejszają […]
Plakat – czy może zastąpić tradycyjny obraz?
Plakat – czy może zastąpić tradycyjny obraz?
Współczesne plakaty są doskonałą alternatywą dla tradycyjnych obrazów. Oprócz oczywistego pierwiastka artyzmu wprowadzają do wnętrz zarys indywidualnych zainteresowań i preferencji […]
Co trzeba wiedzieć o manicure hybrydowym?
Co trzeba wiedzieć o manicure hybrydowym?
Hybrydowy manicure w ostatnich latach zyskał na ogromnej popularności. Stał się on wręcz wybawieniem dla kobiet, ponieważ dzięki niemu mogą […]