Auto po wypadku – co z nim zrobić, gdy naprawa jest nieopłacalna?

Duży ruch na drogach powoduje, że często zdarzają się kolizje i wypadki. Czasami po takim zdarzeniu samochód nie nadaje się już do użytku. Naprawa natomiast bywa na tyle droga, że nawet jeśli dokonamy naprawy z ubezpieczenia, rzeczoznawca może orzec tak zwaną szkodę całkowitą. Dostaniemy wtedy tylko tyle, ile wynosi wartość rynkowa auta na dany dzień. Jeśli to my byliśmy sprawcami, to sprawa jest właściwie od razu zamknięta. Niestety pozostaje nam wrak na podwórku, z którym trzeba coś teraz zrobić.

Oddajemy na złomowisko

Najprostszym sposobem wydaje się dostarczenie wraku pojazdu prosto na złom. To definitywnie najszybsze i najprostsze rozwiązanie sprawy, jednak tracimy w ten sposób sporo środków, które moglibyśmy jeszcze z rozbitego auta odzyskać. Dostaniemy bowiem tylko tyle, ile wynosi cena samej karoserii, natomiast wszystkie inne elementy zostaną po prostu zutylizowane.

Sporo z nich można by jeszcze ponownie wykorzystać, trzeba je tylko wymontować i sprzedać, czym zajmują się skupy. Jak taki znaleźć? Wystarczy wyszukać choćby „skup aut Gorzów Wielkopolski„, by znaleźć najbliższy punkt tego rodzaju w naszej okolicy.

Skup aut powypadkowych

Warto wyszukać sobie listę wszystkich firm w okolicy, które zainteresowane są powypadkowymi pojazdami, lub po prostu takimi, których już nie opłaca się sprzedawać w normalny sposób. Dzwonimy do każdej firmy i pytamy o to, ile byliby w stanie nam zapłacić. Jeśli w pobliżu nie dostaniemy ciekawej oferty, możemy wybrać dalszy punkt, wyszukując na przykład „skup pojazdów Szczecin„.

Problemem może być jedynie transport wraku, który powinien być dowieziony na lawecie. Na szczęście prawie każde przedsiębiorstwo zainteresowane autami powypadkowymi ma na swoich usługach pojazd, którym odbierze wrak albo spod naszego domu, albo nawet bezpośrednio z miejsca wypadku.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziewiętnaście − dziewiętnaście =