Łożyska samochodowe – jakie są ich typy?

Łożyska samochodowe są istotną częścią silnika Twojego samochodu, które są również nazywane wirnikami. Łożyska są umieszczone w obudowie, która składa się z różnych części, które obejmują pierścień zewnętrzny, pierścień wewnętrzny i kulki. Pierścień zewnętrzny jest przymocowany do bloku silnika lub obudowy, podczas gdy pierścień wewnętrzny jest przymocowany do wału korbowego. Łożyska samochodowe pozwalają na obracanie kół bez konieczności zbyt ciężkiej pracy, ponieważ wykonują większość pracy za Ciebie.

Do najczęstszych rodzajów łożysk samochodowych należą:

Łożyska kulkowe

Składają się one z kulek, które toczą się wewnątrz klatki lub obudowy. Są one najczęściej stosowane w małych urządzeniach, takich jak wentylatory i silniki, ponieważ mogą z łatwością obsługiwać wysokie prędkości. Jeśli chcesz je nabyć, to koniecznie sprawdź stronę internetową: http://b2b.rombor.com.pl/93-L-kulkowe-zwykle–rzedowe.

Łożyska igiełkowe

Te łożyska mają dużą liczbę wałeczków, które obracają się w obrębie pierścienia zewnętrznego. Ten typ łożysk jest najczęściej stosowany w samochodach, ponieważ wymagają minimalnej konserwacji i trwają dłużej niż łożyska kulkowe lub tulejkowe.

Łożyska typu tuleja 

Mają pierścienie umieszczone wewnątrz siebie z uszczelką olejową oddzielającą je od siebie. Są one powszechnie stosowane w silnikach motocyklowych, ponieważ mogą łatwo wytrzymać wysokie prędkości, ale wymagają regularnej konserwacji, jak również smarowania dla lepszej wydajności i trwałości.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 + dziesięć =