Sprzęt fotograficzny – co warto kupić?

Każdy, kto zajmuje się lub rozpoczyna swoją przygodę z fotografią, zastanawia się nad zakupem niezbędnego sprzętu. Dylemat ten dotyczy zarówno profesjonalistów jak i osób, które zajmują się fotografią amatorsko.

Aparaty kompaktowe – na co zwrócić uwagę?

Aparaty kompaktowe to niewielkie urządzenia cyfrowe wyposażone w stałe obiektywy. W ofercie producentów sprzętu fotograficznego znajduje się wiele modeli. Parametry tych urządzeń w odniesieniu do celu, jaki chcemy osiągnąć będą wskazówką który kompaktowy aparat kupić. Główne parametry aparatów kompaktowych to:

a) matryca – standardowa, w którą wyposażone są współczesne aparaty kompaktowe do 20 Mpix
b) zoom – czyli możliwości przybliżenia fotografowanego obiektu – aparaty kompaktowe posiadają zoom od 5 do nawet 60 x
c) szybkość wykonywania zdjęć
d) możliwość filmowania – większość aparatów kompaktowych pozwala na filmowanie, nawet w jakości HD, a w ostatnim czasie pojawiły się na rynku aparaty kompaktowe pozwalające na filmowanie w jakości 4K
e) wymiary i ciężar aparatu

Statywy studyjne

Głównym czynnikiem decydującym o jakości wykonanej fotografii jest właściwe oświetlenie fotografowanego obiektu. Dlatego też obok wysokiej jakości aparatu, niezbędnym w wyposażeniu każdego studia fotograficznego są statywy studyjne. Służą one do mocowania oświetlenia oraz innych niezbędnych akcesoriów.

Warto kupić statywy studyjne dostosowane do posiadanego sprzętu oświetleniowego (standardowa głowica z gwintem 1/4 „). Kupując statywy studyjne, musimy się także kierować wielkością pomieszczenia, w którym będą one używane.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

9 + 2 =