Jak połączyć nowoczesne meble ze starymi?

Pozornie zupełnie do siebie nie pasują. A jednak zdarza im się wspólnie tworzyć bardzo przyjemny efekt. Meble nowoczesne i te w klasycznym wydaniu trzeba jednak umieć łączyć. Tak, by nie przesadzić, ale stworzyć ciekawą i oryginalną aranżację. Jak tego dokonać?

Mniej znaczy więcej

W łączeniu stylów aranżacyjnych zasada ta bardzo często się sprawdza. Przede wszystkim dlatego, że nie zaburza spójności stylistycznej. Aby skutecznie połączyć nowoczesne krzesła i stoły w jadalni urządzonej klasycznie, należy wybrać kilka modernistycznych elementów, zachowując jednak dominację stylu klasycznego. Czasami dodanie już tylko jednego pozornie niepasującego elementu pozwala uczynić wnętrze znacznie bardziej interesującym. Generalnie w łączeniu stylów chodzi o puszczanie oka do odbiorców, pokazywanie odwagi i śmiałości w tworzeniu nieszablonowych zestawień.

Wyraziste dodatki

Szukając jednego, wyrazistego dodatku do nowoczesnego wnętrza warto przejrzeć ofertę na meble w stylu glamour. To specyficzna kategoria mebli, które zachwycają swoim ekskluzywnym charakterem, precyzyjnym wykonaniem oraz bogatą formą. Wstawiając je do pomieszczenia urządzonego w duchu modernizmu na pozór popełnia się aranżacyjne faux pas. A jednak najlepszym architektom wnętrz taka zabawa z konwenansami bardzo się podoba. Sami stosują ją w celu dodania urządzanym przestrzeniom wyrazistości i przyklaskują klientom, mającym odwagę wychodzenia poza sztywne ramy dyktowane przez teoretyków aranżowania współczesnych wnętrz. Oryginalny mebel to bardzo dobry dodatek.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

czternaście − trzy =