Jak uzyskać dofinansowanie na działalność inwestycyjną firmy?

Prowadzenie firmy powinno opierać się na stałym jej rozwoju, który nie jest możliwy bez planowania, a następnie realizacji inwestycji. Aby jednak móc je wykonać, przedsiębiorstwo musi dysponować odpowiednimi kwotami pieniędzy, które nie zawsze jest w stanie wyłożyć ze swoich własnych środków. Wówczas jedną z opcji jest staranie się o dofinansowanie działalności inwestycyjnej z zewnętrznych źródeł. Jak uzyskać taką pomoc?

Dofinansowanie inwestycji w firmie – jaką drogą można się o nie ubiegać?

Jeżeli chodzi o pozyskiwanie dofinansowań, to istnieje wiele opcji, z których mogą korzystać firmy. Tymi najpopularniejszymi są oczywiście kredyty i pożyczki, które realizują banki. Aby jednak sfinansować projekty inwestycyjne, które wiążą się chociażby z wdrożeniem innowacji produktowych lub procesowych, można wziąć pod uwagę inne warianty.

Dotacje dla firmy można uzyskać przede wszystkim w ramach regionalnej pomocy inwestycyjnej, a także ze środków z Unii Europejskiej. Chcąc otrzymać takie wsparcie należy spełnić wszelkie warunki, a także zadbać o formalności. Wskazania w tym zadaniu oferują podmioty takie jak np. http://go-big.com.pl/, które przeprowadzą analizę i optymalizację całego przedsięwzięcia, przygotują dokumentację aplikacyjną, czy też zaangażują się w inicjatywę. Tak szeroki zakres wsparcia firmy sprawia, że szukając dofinansowania najlepiej jest skorzystać właśnie z takich propozycji, gdyż wszystko co związane z uzyskaniem funduszy będzie mogło być urzeczywistniane w jednym pakiecie działań.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

siedemnaście + 11 =