Jak wybierać właściwe ubrania, tworzone zgodnie z najnowszymi trendami?

Dobrze dobrane, zgodne z naszym stylem i osobowością ubranie może zdziałać cuda. Z drugiej strony za ciasna lub zbyt workowata, niepasująca do karnacji i nas samych odzież może skutecznie odebrać pewność siebie i zepsuć humor. Aby znaleźć odpowiedni strój nie trzeba być stylistą, warto jednak znać kilka ważnych trików, które znacząco to zadanie ułatwią.

Moda dla każdego

Przy wyborze ubrania jedną z pierwszych rzeczy, które sprawdzamy, jest rozmiar. Czasem ulega on zmianie, dlatego powinniśmy co jakiś czas się mierzyć i sprawdzać, jakie są nasze aktualne wymiary. Pomocne jest to zwłaszcza przy zakupach online, gdzie nie mamy możliwości fizycznej przymiarki, natomiast producenci zawsze zamieszczają tabele rozmiarów. Materiał to kolejna rzecz, która powinna nas zainteresować. Sztuczne, syntetyczne ubrania, nawet o świetnym kroju i kolorystyce, nie są dobrym wyborem na dłuższą metę. Skóra pod nimi nie może oddychać, przez co się pocimy – a to powoduje dyskomfort zarówno fizyczny jak i psychiczny. Warto wybierać naturalne materiały takie jak bawełna, len, wełna, jedwab. Dobrym zamiennikiem też jest wiskoza. Ubrania uszyte z tych materiałów są nieco droższe, niż te z poliestru, ale są w stanie posłużyć nam o wiele dłużej.

Każdy chce być modny i podążać za trendami. W tym celu można przeglądać portale o modzie, magazyny lub regularnie odwiedzać swoje ulubione centrum handlowe. Również sprawdzony internetowy sklep odzieżowy często stanowi niewyczerpane źródło inspiracji. Sesje zdjęciowe i proponowane zestawy mogą stanowić dla nas podpowiedź, jak odpowiednio stworzyć stylizację i dobrać do niej dodatki. Pamiętajmy, że moda przede wszystkim ma służyć zabawie i wyrażaniu siebie, dlatego nie bójmy się eksperymentów i odważnych połączeń.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

szesnaście + 17 =