Jakie części samochodowe zawsze warto mieć w zapasie?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Samochody są doskonałym sposobem na przemieszczanie się, ale niestety czasami mogą jedynie przyprawić o ból głowy. Zazwyczaj do awarii dochodzi w niespodziewanym momencie i jeżeli nie mamy pod ręką części zamiennych, to jesteśmy zmuszeni zamówić lawetę i holować pojazd do warsztatu. Tracimy w ten sposób dużo czasu i pieniędzy. Na szczęście jeżeli posiadamy zawczasu zakupiony zapas najczęściej psujących się elementów, można bez problemu dokonać szybkiej naprawy. Podpowiadamy jakie elementy warto mieć.

Czujnik położenia wału

Nowoczesne auta, posiadają system wtrysku paliwa, mają kilka niezmiernie ważnych czujników, bez których samochód absolutnie nie pojedzie. Jest to między innymi czujnik położenia wału korbowego oraz wałka rozrządu. Czasami, jeżeli wałki rozrządu są dwa (silnik DOHC), zdarza się że zamontowane są też dwa odrębne czujniki. Wymiana zazwyczaj jest prosta i można jej dokonać nawet na poboczu drogi. Czujniki natomiast nie są drogie i można je zakupić na tej witrynie na https://shop.acauto.pl.

Rozrusznik i alternator

Gdy samochód ma już przebieg w okolicach 100-200 tysięcy kilometrów, a nigdy jeszcze nie miał wymienianego, naprawianego rozrusznika ani alternatora, w każdej chwili może dojść do ich awarii. Stąd poleca się, by te podzespoły zawsze mieć na półce w garażu. Często wymiana jest łatwa do wykonania samodzielnie, jeżeli tylko dysponujemy podstawowym kompletem narzędzi. Poleca się zakupić również regulator napięcia do alternatora, ponieważ zazwyczaj to on ulega uszkodzeniu. Nie trzeba wtedy wymieniać całego urządzenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Międzynarodowa wysyłka produktów – o czym pamiętać?
Międzynarodowa wysyłka produktów – o czym pamiętać?
Co prawda w Polsce nie istnieje aż tak wiele firm, które eksportują swoje towary na cały świat, wciąż jednak ta […]
Nauka sportów wodnych – zajęcia grupowe czy indywidualne?
Nauka sportów wodnych – zajęcia grupowe czy indywidualne?
Wakacyjne podróże i urlopy w miejscowościach nadmorskich sprzyjają nauce sportów wodnych. Ich uprawianie jest nie tylko sposobem na aktywne spędzanie […]
Jak dbać o sztuczne kwiaty?
Jak dbać o sztuczne kwiaty?
Sztuczne rośliny coraz chętniej wybierane są do dekoracji wnętrz nie tylko miejsc użyteczności publicznej, ale także prywatnych domów i mieszkań. […]