Jakie materiały sprawdzą się przy ocieplaniu domu?

Rosnące koszty ogrzewania sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na ocieplenie domu. Warto pamiętać, że prawidłowo przeprowadzona termoizolacja obejmuje nie tylko dach i ściany, ale również różnego rodzaju instalacje. Do wykonania izolacji konieczne jest użycie odpowiednich materiałów.

Termoizolacja ścian i dachów

Najbardziej popularne materiały wykorzystywane do ocieplenia ścian i dachów to styropian oraz wełna mineralna. Oba charakteryzują się niskim współczynnikiem przenikania ciepła. Podstawową zaletą styropianu jest jego lekkość oraz łatwość obróbki. Wełna mineralna jest tańsza, a dodatkowo ma właściwości niepalne. W sprzedaży dostępne są także płyty ociepleniowe z polistyrenu XPS oraz płyty warstwowe z rdzeniem z pianki rezolowej.

Izolacja termiczna instalacji CO

Aby uniknąć strat ciepła, warto również zainwestować w termoizolację instalacji centralnego ogrzewania. Izolacje do rur CO mają postać otuliny i mogą być wytwarzane ze styropianu. Zastosowanie zamykania na zamek wpływa na poprawę poziomu izolacyjności i znacząco ułatwia montaż. Producenci w ofercie mają szereg wyrobów o różnej średnicy. Do łączenia poszczególnych elementów stosuje się specjalne taśmy, zapobiegające występowaniu tzw. mostków termicznych.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiem + sześć =