Jakie są plusy sofy skórzanej?

Walory estetyczne

Decydując się na zakup sofy, należy w pierwszej kolejności wybrać preferowany rodzaj obicia. Ich wiele modeli można sprawdzić na https://selsey.pl/k/245/sofy. Do wyboru są przede wszystkim sofy tapicerowane lub pokryte naturalną skórą. Chociaż meble tapicerowane są zdecydowanie tańsze, warto zdecydować się też na zakup wyrobów skórzanych. Naturalna skóra to materiał, który ma wiele zalet. Podstawową zaletą jest piękny i szlachetny wygląd, który nadaje każdemu wnętrzu charakteru i klasy.

Co ważne, każda skórzana sofa będzie wyglądała nieco inaczej. Występujące na skórze zadrapania, rysy czy znamiona tworzą niepowtarzalne i efektowne wzornictwo. Naturalna skóra jest nie tylko piękna, ale również ciepła oraz miła w dotyku. Dzięki swej elastyczności nie ulega trwałym odkształceniom, dlatego przez cały okres użytkowania zachowuje swój pierwotny kształt. Ta cecha sprawia, że skóra może być stosowana zarówno w sofach z miękkim, jak i twardym wypełnieniem.

Walory praktyczne

Skórzane sofy poza walorami estetycznymi mają również wiele praktycznych zalet. Podstawową zaletą jest trwałość skórzanych obić. Odpowiednio pielęgnowana skórzana sofa będzie służyć użytkownikom przez wiele lat, zachowując swój efektowny wygląd. Naturalna skóra to również materiał polecany alergikom. Meble obite tym materiałem nie pochłaniają kurzu ani dymu papierosowego tak jak meble tapicerowane.

Dodatkowo dzięki swym właściwościom oddychającym, skórzane meble pomagają regulować poziom wilgotności w otoczeniu. To sprawia, że w pomieszczeniach panuje korzystny dla zdrowia mikroklimat. W związku z tym, że sofy skórzane dostępne są w wielu kolorach, każdy klient może bez trudu znaleźć barwę pasującą do jego wnętrza.

Tekst powstał we współpracy z Selsey.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 × pięć =