Od kiedy powinno się karmić piersią i dlaczego?

Karmienie piersią jest naturalnym i zdrowym sposobem karmienia dziecka. Jest to również jedyny sposób na dostarczenie dziecku niektórych ważnych witamin i składników odżywczych, takich jak witamina D i K.

Naukowo potwierdzone

Korzyści z karmienia piersią dla Ciebie i Twojego dziecka są dobrze udokumentowane, ale ważne jest, aby pamiętać, że karmienie piersią nie jest odpowiednie dla każdego. Jeśli nie możesz lub nie chcesz karmić piersią https://milkandlove.pl/biustonosze-do-karmienia , istnieją inne metody karmienia dziecka, które zapewniają wiele korzyści.

Kiedy powinnaś zacząć?

Najlepiej jest rozpocząć karmienie piersią jak najszybciej po urodzeniu. Można to zrobić, gdy dziecko jest w szpitalu lub w domu. W Australii większość mam rozpoczyna karmienie piersią zaraz po porodzie (ale nie wcześniej niż po odpoczynku). Kiedy powinnaś zacząć? Dzieci mają odruch ssania, który uruchamia się zaraz po urodzeniu, więc nie ma potrzeby czekać, aż będą głodne, zanim przystawią je do piersi.

Jak długo należy karmić piersią?

Służba zdrowia zaleca, aby dzieci były karmione wyłącznie piersią (co oznacza, że nie otrzymują nic poza mlekiem matki) przez sześć miesięcy. Po tym czasie zaleca się kontynuowanie karmienia piersią wraz z innymi pokarmami aż do ukończenia przez dziecko dwóch lat.

Karmienie piersią sprzyja zdrowemu wzrostowi i rozwojowi. Mleko matki zawiera wszystkie składniki odżywcze, których Twoje dziecko potrzebuje, aby rosnąć i rozwijać się, w tym:

  • Tłuszcz, aby wspomóc rozwój mózgu.
  • Białko, które pomaga budować mięśnie, kości i inne tkanki.
  • Węglowodany dla energii.
  • Witaminy takie jak witamina C, witaminy z grupy B, folian (kwas foliowy), witamina A oraz minerały takie jak żelazo, cynk i wapń (w mniejszych ilościach niż w preparacie).

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 − osiem =