Pomysły na dania z wieprzowiny

Trudno wyobrazić sobie polski obiad bez mięsa. Nasza kuchnia często bazuje na daniach, w których króluje wieprzowina, jest ona bowiem smaczna i można ją przyrządzić na wiele sposobów.

Wieprzowina – smak i klasyka w potrawach

Charakterystycznym i lubianym daniem z wieprzowiny jest pieczony schab – soczysty i kruchy, podawany ze śliwką czy morelą może służyć jako dodatek zarówno do obiadów, jak i przystawek. Za równie smaczny gatunek wieprzowiny zwykło się uważać polędwiczki. Nic dziwnego, po upieczeniu są bardzo delikatne i kruche. Bardzo dobrze sprawdzają się w połączeniu z sosem porowym, kurkowym, pomidorowym, czy beszamelowym, a także z warzywami. Te od sprawdzonych producentów można zamówić na https://swiezemieso.pl/.

Z rozbitego mięsa możemy przygotować zrazy wieprzowe. Dodatkowo można je faszerować różnymi dodatkami, co ubogaca ich smak i wzmaga aromat. Nie należy zapominać o pieczonym boczku, który prócz tego, że świetnie sprawdza się jako wędlina, może być również bazowym elementem innych dań, jak chociażby spaghetti carbonara. Palce lizać!

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwanaście + trzynaście =