Pokrywanie różnych elementów metalową powłoką, czyli galwanizacja znalazła mnóstwo zastosowań w obecnych przemyśle. Mówi się nie tylko o polepszeniu jakości materiału, ale również o walorach estetycznych. Jakie są zalety zastosowania powłok galwanicznych?
Pokrywanie powłok metalowych innymi powłokami jest bardzo proste, dlatego sprawdza się przy okazji różnych skomplikowanych kształtów. Dzięki odtłuszczaniu i oczyszczaniu powłoka idealnie przylega do metalu, nie odpadając jak farba. Kąpiel galwaniczna nie pozwala na pominięcie żadnej części elementu, dostając się do najbardziej niedostępnych fragmentów.
Dużą zaletą jest dowolność w stosowaniu różnego rodzaju metali do galwanizacji. Najczęstsze są te chromowane i cynkowane, ale mogą być one również niklowane czy miedziowane. Dzięki specjalnym wannom, które można znaleźć na http://www.igal.com.pl/linie-galwaniczne/wanny-galwaniczne można dostosować galwanizację do potrzeb klienta.
Największą zaletą stosowania obróbki galwanicznej jest wysoka trwałość uzyskanych elementów. Skutecznie chronią materiał przed korozją czy uszkodzeniami mechanicznymi. Bardzo trudno jest je zetrzeć, co przekłada się na ich estetyczny wygląd. W tym celu stosuje się nawet specjalne powłoki dekoracyjne. Trzeba też wspomnieć o poprawie własności cieplnych materiału. Przydatne to jest szczególnie w przypadku elektrycznie obrabianych części. Galwanizacja zapewnia dużo wyższą jakość materiału niż malowanie proszkowe, dzięki czemu uzyskuje wciąż to nowych zwolenników.