Blaty drewniane – jakie mają zalety?

Blaty drewniane mogą być wykonane z wielu rodzajów drewna, w tym dębu, wiśni, drewna tekowego i orzecha. Rodzaj drewna, który wybierzesz, będzie zależał od wyglądu, jaki chcesz osiągnąć w swojej kuchni. Możesz również rozważyć, czy chcesz zabarwić lub pomalować swój blat; niektóre plamy mogą być stosowane zarówno na niedokończonych i wykończonych powierzchniach, podczas gdy inne nie mogą być stosowane do niedokończonego drewna.

Korzyści z drewnianych blatów obejmują:

Naturalne piękno 

Drewno było używane przez wieki jako materiał na szafki i meble, ponieważ wygląda pięknie i może być wykonane z wielką dbałością o szczegóły.

Trwałość 

Drewno jest znacznie bardziej trwałe niż wiele innych materiałów używanych do blatów. Nie rysuje się łatwo i dobrze znosi zmiany temperatury – nawet te ekstremalne, jak wrzątek czy mróz nie spowodują jego znacznego uszkodzenia.

Twardość

Drewno twarde jest twardsze niż drewno miękkie, więc jeśli szukasz czegoś, co wytrzyma zużycie w czasie, to drewno twarde jest prawdopodobnie dobrym rozwiązaniem dla Ciebie. Twardość danego kawałka zależy od jego gatunku – niektóre rodzaje są twardsze od innych – ale wszystkie twarde drewna są twardsze.

Ekologiczność

Drewniane lady mają bardzo niski ślad węglowy w porównaniu do innych materiałów, takich jak kamień lub beton, co czyni je znacznie bardziej przyjaznymi dla środowiska niż większość innych rodzajów blatów.

Jeśli jesteś zainteresowany posiadaniem takiego blatu, to koniecznie odwiedź stronę: https://rovato.eu/.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × 2 =