Zepsuta klimatyzacja – jak ją naprawić?

Klimatyzacja w pomieszczeniu znacząco podnosi komfort przebywania w nim. Niestety wszystkie urządzenia ulegają kiedyś awarii. Zwłaszcza jeśli serwis nie odbywa się regularnie lub montaż urządzenia został wykonany niedokładnie. Zepsuta klimatyzacja to poważny problem, szczególnie podczas upalnego lata. Jak zatem zająć się jej naprawą? Lepiej pozostawić to w rękach profesjonalistów, którzy dysponują odpowiednią wiedzą i narzędziami. Strona internetowa https://www.adk-klimatyzacja.pl/klimatyzacja/serwis/ zawiera ofertę serwisu i naprawy sprzętu.

Znaleźć źródło problemu

Częstą przyczyną awarii jest zabrudzenie poszczególnych części klimatyzacji. Zalegający w przewodach i filtrach kurz może zatrzymać przepływ powietrza. W związku z tym serwisant podejmuje się na początku przeglądu skraplacza pod kątem jego zabrudzenia, korozji i uszkodzeń. To ważny element, ponieważ zanieczyszczenia skutecznie powstrzymują cyrkulację powietrza. Ponadto zalegająca warstwa brudu na powierzchni skraplacza zmniejsza możliwości chłodzenia czynnika chłodniczego i zwiększa temperaturę skraplania, prowadząc tym samym do uszkodzeń, zwiększając koszty eksploatacji i skracając żywotność sprzętu.

Jeśli czyszczenie nie przynosi oczekiwanych skutków, serwisant podejmuje się przeglądu podzespołów. Tutaj również przeprowadza mycie za pomocą specjalnych grzebieni do lamel i środków chemicznych. Czasami konieczna jest wymiana zepsutych części, które na skutek eksploatacji ulegają zużyciu lub uszkodzeniom technicznym, czy mechanicznym.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery + 20 =