Jak zamontować lampy led?

Montaż lamp ledowych można wykonać przynajmniej na kilka sposobów. Najbardziej oczywistym wydaje się wykorzystanie tutaj specjalnych taśm, które są samoprzylepne. Jednak to nie jest jedyna metoda.

Montaż na suficie

Zacznijmy od oświetlenia ledowego, które wykorzystać można w biurach. Otóż zazwyczaj stosowało się tam panele ze świetlówkami, które montowane były jako wkładki do sufitu podwieszanego. Było to rozwiązanie wygodne i dość energooszczędne, ale nie dość jak na obecne czasy. Dlatego też coraz powszechniejsze stają się panele ledowe, których zamontowanie jest dziecinnie proste.

Wystarczy bowiem założyć je dokładnie w tym samym miejscu, gdzie dotychczas mieliśmy panele świetlówkowe. Mocowania są takie same, więc jest to kwestia jedynie zdjęcia starej lampy i przykręcenia nowej, wykorzystując stare otwory montażowe.

Samoprzylepne taśmy z diodami

Oczywiście panele LED można stosować również w domach, jednak tutaj coraz bardziej popularne stają się specjalne taśmy. Zasilane są one napięciem 12 V lub czasami 24 V, natomiast tylna strona jest samoprzylepna. Po zdjęciu warstwy ochronnej wystarczy po prostu taki pasek przyczepić do dowolnej powierzchni, oczywiście uprzednio odtłuszczonej.

Taśma ledowa może być dowolnie skracana, tak by swoją długością mogła objąć dowolny wyznaczony przez nas obszar. Najlepiej sprawdzają się one choćby w kuchni, do oświetlenia blatów, znajdujących się bezpośrednio pod szafkami.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

piętnaście − piętnaście =