Rybiki w łazience – jak z nimi walczyć?

Łazienka, to miejsce, w którym chcielibyśmy zachować idealną czystość. Regularne sprzątanie i czyszczenie może zapewnić świeży zapach i błyszczące powierzchnie. Jednak mimo dbania o wysoki poziom higieny w tym pomieszczeniu mogą się pojawić osobniki, które nie będą przez nas mile widziane. Chodzi o rybiki. Co prawda są to zupełnie niegroźne zwierzęta, ale kogo może ucieszyć widok robaka w zlewie czy wannie.

Skuteczny sprzęt na natręta

Jak pozbyć się tego owada z łazienki? Na naszym rynku mamy my do dyspozycji skuteczne narzędzia do usunięcia natręta. Jednym z nich jest pułapka na rybiki. Świetnie spełnia ona swoją rolę, gdyż nie tylko je eliminuje, ale też wabi. Dzięki temu mamy pewność, że w krótkim czasie pozbędziemy się wszystkich osobników.

Wypróbuj domowe sposoby

Można też spróbować sił w walce z rybikami, korzystając z domowych sposobów. Ze względu na to, że owady te lubią wilgoć, należy często wietrzyć pomieszczenie łazienkowe. Natomiast regularne sprzątanie pozbawi je pokarmu. Wentylator w łazience zapewni suche powietrze oraz uchroni je dodatkowo przed pleśnią i grzybami. Ze względu na to, że owady te chronią się w ciemnych miejscach, to likwidacja otworów czy szczelin pozbawi je naturalnego lokum. Skuteczna może się też okazać lawenda i cytryna, gdyż rybiki nie przepadają za ostrymi zapachami.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście + 8 =