Zalety stosowania mopów płaskich w czyszczeniu różnych rodzajów powierzchni

Zakup dobrej jakości mopa pozwala zaoszczędzić sporo czasu i frustracji. Nie bez znaczenia jest też dobór rozwiązania do rodzaju podłogi, jaką posiadamy w domu. W teorii, mopy klasyczne sprawdzą się wszędzie, potrafią one jednak być mocno uciążliwe. Jeśli nie wyciśniemy ich odpowiednio mocno, będą zostawiać smugi, często mają też problem ze zbieraniem wody, a zmycie cięższych zanieczyszczeń wymaga przyłożenia sporej siły. Jakie rozwiązanie będzie dla nas zatem najlepsze?

Uniwersalność

Rzadko zdarza się, że mamy w domu do czynienia tylko z jednym rodzajem podłogi. Zazwyczaj mamy do czynienia z panelami podłogowymi, płytkami i różnego rodzaju wykładzinami. Jednym z najbardziej uniwersalnych rozwiązań jest mop płaski. Zdejmowane końcówki można zazwyczaj z powodzeniem prać, przez co ich używanie jest bardzo higieniczne. Sprawdzą się one świetnie na panelach podłogowych ze względu na minimalną ilość wody, jaką zostawiają. Nie musimy martwić się więc o zacieki czy dostanie się wilgoci pomiędzy łączenia. 

Nie tylko do paneli

Nawet kilkukrotnie większa powierzchnia czyszcząca w mopach płaskich, w porównaniu z modelami klasycznymi, znacznie przyśpiesza sprzątanie. Jeśli do takiego rozwiązania dołożymy jeszcze wiaderko z odpowiednim wyciskaczem, sprzątanie będzie błyskawiczne i niemalże bez wysiłkowe. Mopy takie sprawdzą się też na podłogach drewnianych i płytkach. Ponownie, dzięki użyciu minimalnej ilości wody, nie będziemy narażać podłóg na uszkodzenie. Równomierna warstwa wody schnie równomiernie, nie zostawimy więc też nieestetycznych smug.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cztery + 9 =