Jak dobrać klamkę do okna?

Klamki do okien czy drzwi tarasowych to proste urządzenia, które umożliwiają swobodne otwieranie, uchylanie czy przesuwanie. Różnią się one przeznaczeniem i materiałami, z których są wykonane. Rączki do okien muszą być odpowiednio dopasowane oraz powinny lekko się poruszać. W zależności od rodzaju pomieszczenia, czy wystroju można wybrać klamkę, która będzie idealnie pasowała do wnętrza.

Rodzaje klamek do okien

Istnieją różne typy skrzydeł okiennych czy tarasowych. Jedne umożliwiają tylko rozwarcie, inne są również uchylne. Na poddaszu często można spotkać okna obrotowe. Każde z nich wymaga innej rączki. Musi być ona dopasowana do rodzaju skrzydła, w przeciwnym razie nie będzie poprawnie działać. Na stronie https://www.sparta.com.pl/pl/klameczki-okienne-okucia-okienne-i-drzwiowe można znaleźć różne warianty klamek. Są tam również elementy z dodatkowymi zabezpieczeniami w postaci przycisku lub otworu na kluczyk. To idealny wybór do domu, w którym mieszkają małe dzieci.

Rączki okienne to również niewielki element dekoracyjny. Powinien być zatem dopasowany do odcienia okucia szyby. Istnieją również różne typy klamek ze względu na materiał, np. plastikowe, metalowe lub łączące oba te produkty. Wybór ten ma wpływ na trwałość rączki i czas jej eksploatacji. Ten niewielki element posiada także różne kształty, co pozwala na idealne dopasowanie do stylu danego wnętrza. Klamka okienna to przede wszystkim funkcjonalny produkt. Powinna być wygodna i musi umożliwiać wygodne otwieranie skrzydeł. Może ona przy tym świetnie się prezentować.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście + 19 =