Gdzie warto pojechać zimą, aby spędzić aktywnie czas?

Nadchodzi zima i o ile pozwolą nam na to warunki atmosferyczne, większość z nas ruszy w góry korzystać z uroków tej pięknej pory roku. Oczywiście mamy wiele dyscyplin do wyboru, jednak gdy spadnie śnieg, największą popularnością cieszą się narty lub snowboard. Aby móc oddać się w pełni białemu szaleństwu, zadbajmy o solidne podstawy, które zdobędziemy na niewielkich i niezbyt trudnych rodzimych stokach. Po takiej zaprawie trasy narciarskie Karkonoszy lub Tatr przestaną być dla nas atrakcyjne i za pewne zaczniemy poszukiwać większych wyzwań oraz lepszych warunków, które znajdziemy w Alpach.

Doskonałe stoki i cudowny, włoski styl

Włochy cieszą się niesamowitą popularnością w okresie letnim, jednak zimą również mają całkiem sporo do zaoferowania. Możemy być pewni, że narty w Val di Sole usatysfakcjonują wszystkich. Jest tam wiele wyciągów, mnóstwo tras oraz niemalże gwarantowane dobre warunki. Świetnie dopracowana infrastruktura spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających narciarzy i snowboardzistów. Ośrodki znajdujące się we włoskich Alpach są dostosowane dla odwiedzających w każdym wieku. Znajdziemy tam ośle łączki dla maluszków, jak też czarne szlaki dla osób poszukujących mocnych wrażeń.

Po wszystkim okoliczne hotele, pensjonaty, restauracje uraczą nas lokalnymi daniami i bogatą ofertą wellness. Decydując się na ten kierunek nie musimy obawiać się nudy, tłoku bądź braku śniegu, który w miesiącach zimowych jest to niemalże standardem. Piękne widoki , a także czyste górskie powietrze Doliny Słońca pozwolą nam w pełni naładować akumulatory oraz cieszyć się życiem.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 × 3 =