Jak zacząć decoupage?

Z roku na rok wzrasta popularność decoupage, czyli techniki polegającej na własnoręcznym ozdabianiu rozmaitych przedmiotów z drewna, szkła czy plastiku. Jest to idealne hobby dla osób kreatywnych, oszczędnych lub pragnących wręczać swoim znajomym niepowtarzalne prezenty. Przed rozpoczęciem przygody z decoupage należy koniecznie zaopatrzyć się w szereg niezbędnych akcesoriów. Z pewnością przydadzą nam się różnego rodzaju pasty strukturalne, które bez problemu kupimy w tym sklepie online: https://studio75.pl/Pasty-strukturalne.

Prosty sposób na nietuzinkowe dekoracje do domu i nie tylko

Decoupage to jedna z najprężniej rozwijających się dziedzin rękodzielnictwa w naszym kraju. Opiera się na ozdabianiu powierzchni wybranych obiektów farbami oraz wzorami z cienkiego papieru lub tkaniny. Nie trzeba przy tym posiadać wybitnych zdolności manualnych ani ponadprzeciętnie rozwiniętej wyobraźni. 

Głównym warunkiem przystąpienia do pracy jest zakupienie konkretnych akcesoriów, do których zaliczamy: zawieszki, zakładki, serwetki z oryginalnymi motywami, lakier do pokrywania elementów drewnianych, zestaw farb akrylowych, wspomniane już pasty strukturalne (drobnoziarniste, pozwalające uzyskać fakturowe podłoże) oraz pędzelki z płaską końcówką wykonane z włosia syntetycznego. 

Na początek warto podjąć próbę udekorowania drewnianego przedmiotu o stosunkowo prostej formie. Zadanie to nie powinno nam sprawić większych problemów. Wystarczy przetrzeć powierzchnię papierem ściernym, pokryć ją farbą akrylową, wyciąć ciekawy motyw z serwetki i posmarować go klejem, przyłożyć do obiektu, a na koniec dokładnie pokryć całość kilkoma warstwami lakieru. Dodajmy, że wykorzystując omawianą technikę bez trudu przyozdobimy m.in. bombki świąteczne, jajka wielkanocne, szkatułki na biżuterię, ramki na zdjęcia rodzinne, wazony, świeczniki, a także meble.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cztery × 4 =