Jakie są domowe sposoby na radzenie sobie z migreną?

Migrena często zaburza nasze codzienne życie i odbiera wszystkie siły. Osoby cierpiące na tę dolegliwość doskonale wiedzą, jak to schorzenie wpływa na funkcjonowanie. Na szczęście pomocne są domowe sposoby na walkę z bólem głowy, jakie warto poznać. Na jakie rozwiązanie postawić? O czym warto pamiętać? Jak pokonać dokuczliwą migrenę?

Domowe sposoby na migrenę

Cenne informacje tego typu znajdziemy na stronie https://primabiotic.pl/2021/03/19/jakie-ziola-na-migrene-domowe-sposoby-radzenia-sobie-z-migrena. Kiedy dopada nas ból, musimy mieć sporo spokoju. Warto pozasłaniać okna i poprosić domowników o ciszę. Przydatne jest także pozbycie się silnych zapachów z otoczenia, jakie mogą potęgować bóle głowy. Nie zapominajmy o tym, że czasami ulgę daje potarcie skroni olejkiem lawendowym lub miętowym, co ma działanie relaksujące. 

Podczas walki z migreną sięgnijmy po okłady na czoło i skronie. Sprawdźmy także, czy lepsze będą okłady zimne, czy też ciepłe. Ataki najlepiej jest przespać i nie wykonywać zbędnych ruchów. Niektóre osoby wskazują, że ból zmniejsza ucisk tętnicy skroniowej oraz masaż karku. Z kolei w innym wypadku pomóc może moczenie łydek i stóp. Przydatne będą także herbaty ziołowe, które wypijać trzeba małymi łykami. 

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × 5 =