Jakie są powszechne choroby oczu?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje wiele różnych rodzajów chorób i schorzeń oczu. Mogą one dotyczyć każdej części oka, ale większość z nich dotyka przedniej części oka (rogówka, spojówka i powieki).

Zaćma

Zaćma jest częstą przyczyną utraty wzroku na całym świecie. Zazwyczaj jest spowodowana starzeniem się, ale może być również spowodowana urazem oka, infekcją lub chorobą. Zaćma może zmącić widzenie tak, że czytanie, prowadzenie samochodu i rozpoznawanie twarzy staje się trudne.

Zwyrodnienie plamki żółtej

Zwyrodnienie plamki żółtej jest postępującym schorzeniem, które stopniowo niszczy ostre, centralne widzenie, podczas gdy widzenie peryferyjne pozostaje nienaruszone. Jest ono spowodowane uszkodzeniem siatkówki, co skutkuje słabym widzeniem w nocy i trudnościami z widzeniem kolorów. Zwyrodnienie plamki związane z wiekiem (AMD) stanowi około 90% wszystkich przypadków ślepoty związanej z wiekiem.

Jaskra

Jaskra jest grupą chorób oczu, które uszkadzają nerw wzrokowy znajdujący się w tylnej części oka. Nerw ten przenosi informacje z oczu do mózgu, więc w przypadku jego uszkodzenia możesz mieć problemy z wyraźnym widzeniem lub odnajdywaniem przedmiotów w słabo oświetlonych miejscach, takich jak restauracje czy kina. Jaskra zwykle nie daje żadnych objawów, dopóki nie dojdzie do znacznego uszkodzenia, dlatego regularne badania okulistyczne są ważne dla jej wczesnego wykrycia.

Jeśli chcesz skontrolować swój wzrok, to koniecznie sprawdź witrynę internetową, aby poznać wszelkie szczegóły: https://contempo.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Rodzaje oświetlenia LED – czym się różnią?
Rodzaje oświetlenia LED – czym się różnią?
Lampy LED działają poprzez przepływ prądu elektrycznego przez materiał półprzewodnikowy, który wytwarza światło, gdy elektrony spadają z wyższego poziomu energii […]
Jak się dba o zwierzęta, które oddało się do schroniska?
Jak się dba o zwierzęta, które oddało się do schroniska?
Schroniska dla bezdomnych psów i kotów wypełniają ważną misję. Nie tylko dają schronienie tym zwierzakom, które nie mają własnych domów. […]
Różnice pomiędzy oczyszczalniami z rozsaczaniem tunelowym a ekologicznymi
Różnice pomiędzy oczyszczalniami z rozsaczaniem tunelowym a ekologicznymi
Przydomowe oczyszczalnie ścieków to doskonały sposób, by wykorzystać ścieki i deszczówkę w celach użytkowych. Na rynku znaleźć można bogaty wachlarz […]