Rodzaje pędzli i ich zastosowanie

Dobrej jakości pędzle są sporym ułatwieniem w codziennym makijażu i pozwalają uzyskać bardzo naturalny efekt oraz zmniejszyć zużycie wielu kosmetyków. Według profesjonalistów i znawców, najlepsze pędzle wykonane są z naturalnego włosia, które jest delikatne i nie odkształca się (podczas użytkowania, jak również podczas ich mycia). Są one jednak nieco droższe niż pędzle wykonane z włosia syntetycznego, dlatego też wybór pędzli powinien być podyktowany nie tylko względami estetycznymi i użytkowymi, ale również zasobnością portfela. Nie ma jednak powodów do obaw – wśród pędzli z włosów syntetycznych również można znaleźć wiele ciekawych i świetnie sprawdzających się „perełek”.

Wśród pędzli do makijażu można znaleźć bardzo wiele produktów, które charakteryzują się różnym kształtem, ułożeniem włosia i wielkością. Ich wygląd uzależniony jest w głównej mierze od przeznaczenia. Pędzel do pudru powinien być względnie duży i szeroki, tak aby jednym ruchem móc oprószyć kosmetykiem sporą część twarzy. Pędzel do różu lub do bronzera jest zazwyczaj ścięty lekko ukośnie, co ułatwia podkreślenie kości policzkowych i zapobiega naniesieniu kosmetyku w postaci nieestetycznie wyglądających plam. Pędzel do podkładu i korektora charakteryzuje się dość płaskim ułożeniem włosia, które jest nieco bardziej zbite niż w pozostałych pędzlach. Zazwyczaj jest on średniej wielkości, tak aby bez problemu dotrzeć w każdy rejon twarzy, nawet problematyczny – jak na przykład skrzydełka nosa. Największą różnorodność można zaobserwować wśród pędzli do cieni i makijażu oka – w asortymencie sklepów można znaleźć standardowe pacynki, pędzelki skośne do rozcierania kresek, pędzle do nakładania cienia bazowego czy idealne do blendowania cieni.

Dobrym rozwiązaniem jest zakup pędzli w gotowych zestawach, które umożliwiają stworzenie praktycznie wszystkich makijaży – począwszy od codziennego do bardziej wyszukanego makijażu wieczornego.

Bogatą ofertę pędzli i akcesoriów do makijażu znajdziesz w Pro Fryzjer – internetowy sklep fryzjerski i kosmetyczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pięć + dwanaście =