Rola masażu w fizjoterapii

Masaż biodynamiczny ma działanie terapeutyczne i relaksacyjne. Fizjoterapia również korzysta z tego typu masażu. Zastosowano tu specjalistyczne techniki, które są stosowane w leczeniu i łagodzeniu wielu schorzeń fizycznych, nerwowych i psychologicznych. Należą do nich: harmonizacja, podstawowy dotyk, leczenie w nagłych wypadkach, dotyk pulsacyjny, masaż okostny, dystrybucja energii, opróżnianie, głęboki drenaż (leczenie psycho-posturalne i praca nad aurą i biochemicznym lub elektromagnetycznym polem ciała.

Na czym polega masaż bańką chińską?

Masaż bańką chińską to technika, która wykorzystuje małe szklane kubki lub słoiki bambusowe jako urządzenia ssące. Umieszczane są, aby rozproszyć i rozbić stagnację i przeciążenie przez pobieranie gęstej krwi, energii lub innych negatywnych substancji i wydobywanie ich na powierzchnię. W suchych bańkach terapeuta po prostu umieszcza przyssawki na skórze pacjenta. Z kolei w bańkach na mokro, lekarz wykonuje małe nacięcie na skórze, a następnie nakłada przyssawkę, aby pobrać niewielkie ilości krwi.

Rola masażu bańką chińską?

Według starej chińskiej maksymy, ból wynika z zatłoczenia, stagnacji i blokady Qi, czyli energii życiowej, płynów życiowych, limfy, flegmy i krwi. Jeżeli ból jest esencją choroby, to cierpienie jest wynikiem zatkanego lub nieregularnego przepływu w ciele. Chińskie bańki są więc sposobem na zerwanie blokady, aby przywrócić naturalny przepływ energii przez organizm. Zabieg ten pomaga ponadto w leczeniu chorób płuc, zatoru płucnego, przeziębienia, kontrolowaniu astmy oskrzelowej, działaniu detoksykującym na skórę i układ krążenia i wpływa na układ trawienny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × 5 =