Układanie kostek na czas – dobra zabawa i wyzwanie dla dzieci i dorosłych

Kostka Rubika to wynalazek z 1974 roku, który podbił cały świat. Dziś chyba nie ma osoby, która nie zna zasad układania słynnej kostki. Nie oznacza to jednak, że każdy poradzi sobie z takim przekładaniem sześcianów, by otrzymać całą ściankę w jednym kolorze. Układanie ścianek na czas może okazać się świetną zabawą dla całej rodziny.

Układanie kostek, czyli świetna metoda na wspólne spędzanie czasu

Statystyki mówią, że nawet 99% społeczeństwa nie potrafi samodzielnie ułożyć kostki Rubika podczas pierwszej próby. Konieczne jest co najmniej kilkukrotne sprawdzenie swoich sił i zapamiętanie pewnych ruchów, które przyniosą sukces. Świetną rozrywką dla całej rodziny może okazać się układanie takiej kostki na czas – oczywiście nie chodzi o to, by zbliżyć się do światowego rekordu. Taka zabawa może być miłą odskocznią od codzienności i szansą na budowanie wzajemnych relacji. Daje również możliwość rywalizacji, która jest motywująca. Próby układania kostki Rubika wspomagają pamięć, rozwijają kreatywność i zdolność logicznego myślenia, dlatego też łączą w sobie zabawę z rozwojem osobistym.

Alternatywa dla kostki Rubika

Nie każdy lubi układać kostkę Rubika- są również osoby, dla których tradycyjna wersja jest niewystarczająca. Ciekawym gadżetem w formie łamigłówki jest fidget spinner, który nie tylko wspiera logiczne myślenie, ale również odstresowuje. Można go z powodzeniem wykorzystać podczas zabawy z układaniem na czas w gronie rodziny czy znajomych. Oprócz zabawki logicznej może spełniać również rolę spinnera.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwa × jeden =