Zabawki, które bawią i uczą

Każdy rodzic wie, że dzieci uczą się najlepiej przez zabawę. Warto więc wybierać zabawki, które nie tylko sprawią maluchowi frajdę, ale także wspomogą jego rozwój ruchowy bądź intelektualny, by zapewnić mu lepszy start w przyszłość. Różnego rodzaju łamigłówki zajmą dziecko na długie godziny, a akcesoria do nauki sprawią, że codzienne lekcje zostaną lepiej zapamiętane i będą się kojarzyć z dobrą zabawą, a nie z nudnymi zadaniami. 

Jakie zabawki edukacyjne dla kilkulatka?

Zabawki edukacyjne to szeroka kategoria produktów i czasem trudno jest wybrać odpowiedni model dla naszej pociechy. Dobrze jest wybierać gadżety kolorowe, przykuwające wzrok i zachęcające do interakcji – w ten sposób sprawimy, że dziecko szybko je polubi i chętnie będzie z nich korzystało. Ze względów praktycznych takie zabawki powinny być też trwałe i odporne na uszkodzenia. Świetnie sprawdzają się wersje drewniane, które znajdziemy np. na https://www.drewnianaradosc.pl/pl/c/Zabawki-edukacyjne-drewniane/17.  Nie tylko ciekawie się prezentują, ale zainteresują dziecko w każdym wieku.

Na co dzień przydatne będą akcesoria do rozwijania zdolności matematycznych, jak liczydła w różnych wariantach, warto też zaopatrzyć się w zabawki do ćwiczeń motoryki małej. Doskonale sprawdzają się w tej roli wszelkiego rodzaju klocki, które można przekładać przez otworki bądź układać jeden na drugim w formę piramidy, a dla tych już sprawniejszych dzieci ciekawą propozycją są przeszywanki, które pomogą wytrenować skupienie i dokładność w działaniu.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

10 − jeden =