Nowoczesne rodzaje wykładzin

Istnieje bardzo wiele wykładzin zróżnicowanych pod względem materiału, technologii wykonania czy właściwości i parametrów. Każda z nich jest dedykowana innemu rodzajowi obiektu albo pomieszczenia. Pamiętajmy o tym, że nawierzchnie w obiektach użyteczności publicznej muszą być właściwie atestowane – głównie na niepalność, antyelektrostatyczność i higieniczność. Jeśli chodzi o nowoczesne wykładziny obiektowe Poznań jest miastem, w którym znajdziemy wiele sklepów mających je w swojej ofercie. 

Zadbaj o podłogę w swojej firmie lub domu

W kategorii nowoczesnych nawierzchni podłogowych prym wiodą dywanowe wykładziny w płytkach (o tekstylnej powierzchni mającej strukturę igłowaną, welurową, ewentualnie pętelkową), które Instaluje się bez konieczności użycia kleju. Są wyjątkowo chętnie stosowane w urzędach państwowych, bankach, lokalach gastronomicznych oraz hotelach. Do ich podstawowych zalet zaliczamy łatwość instalacji, duże walory dekoracyjne, zdolność do pochłaniania dźwięku, ogromną różnorodność kolorystyczną i możliwość łatwego demontażu.

Drugą grupę popularnych wykładzin stanowią wersje obiektowe PVC, wykonane z polichlorku winylu, odznaczające się ponadprzeciętnie wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Dzielimy je na wielowarstwowe oraz jednorodne, czyli homogeniczne. Im więcej jest warstw, tym lepsza jakość nawierzchni i jej właściwości użytkowe. Warto jeszcze wspomnieć o wykładzinach elastycznych (np. kauczukowych), a także flokowanych. Na szczególną uwagę zasługują te drugie, ponieważ łączą w sobie zalety wersji elastycznych z dywanowymi – są wytrzymałe, higieniczne i wodoodporne, a jednocześnie zapewniają ciepło oraz wygodę na optymalnym poziomie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

11 + 18 =