Jaki sprzęt powinien się znajdować w profesjonalnym salonie okulistycznym?

Salon okulistyczny to miejsce, do którego można się udać i poddać się kompleksowemu badaniu wzroku. Choć nie wszyscy okuliści prowadzą prywatną praktykę, wielu z nich to robi. Często jednak znajdują się one w tym samym budynku, więc może nie być jasne, jak odróżnić okulistę od optometrysty.

Sprzęt okulistyczny jest bardzo ważnym elementem każdego salonu okulistycznego. Sprzęt używany w salonie powinien być wysokiej jakości i musi być sterylizowany w regularnych odstępach czasu. W skład profesjonalnego sprzętu okulistycznego wchodzą między innymi:

Tonometry 

Tonometry mierzą ciśnienie wewnątrzgałkowe (IOP) poprzez pomiar siły wymaganej do spłaszczenia rogówki względem sprężyny; pomiar ten pomaga lekarzom określić, czy ktoś ma jaskrę lub inne problemy z widzeniem spowodowane wysokim IOP.

Lampy szczelinowe

Lampy szczelinowe wykorzystują jasne światło do badania naczyń krwionośnych i innych części siatkówki, które trudno jest zobaczyć gołym okiem. Mogą być również używane do rozszerzenia źrenic i pomóc w identyfikacji problemów takich jak zwyrodnienie plamki żółtej i innych chorób siatkówki, które powodują niewyraźne widzenie lub ślepe miejsca.

Autorefraktory 

Autorefraktory wykorzystują fale świetlne w podczerwieni zamiast fal światła widzialnego do pomiaru błędu refrakcji (potrzeby noszenia okularów lub kontaktów).

Oprócz wyżej wymienionych urządzeń nie może zabraknąć podstawowych akcesoriów, których również używa się do badania wzroku pacjentów, jak np. tablice okulistyczne, dostępne pod niniejszym adresem https://www.krak-optic.pl/produkty/?kategoria=tablice-okulistyczne.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 2 =