Jaki sprzęt powinien się znajdować w profesjonalnym salonie okulistycznym?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Salon okulistyczny to miejsce, do którego można się udać i poddać się kompleksowemu badaniu wzroku. Choć nie wszyscy okuliści prowadzą prywatną praktykę, wielu z nich to robi. Często jednak znajdują się one w tym samym budynku, więc może nie być jasne, jak odróżnić okulistę od optometrysty.

Sprzęt okulistyczny jest bardzo ważnym elementem każdego salonu okulistycznego. Sprzęt używany w salonie powinien być wysokiej jakości i musi być sterylizowany w regularnych odstępach czasu. W skład profesjonalnego sprzętu okulistycznego wchodzą między innymi:

Tonometry 

Tonometry mierzą ciśnienie wewnątrzgałkowe (IOP) poprzez pomiar siły wymaganej do spłaszczenia rogówki względem sprężyny; pomiar ten pomaga lekarzom określić, czy ktoś ma jaskrę lub inne problemy z widzeniem spowodowane wysokim IOP.

Lampy szczelinowe

Lampy szczelinowe wykorzystują jasne światło do badania naczyń krwionośnych i innych części siatkówki, które trudno jest zobaczyć gołym okiem. Mogą być również używane do rozszerzenia źrenic i pomóc w identyfikacji problemów takich jak zwyrodnienie plamki żółtej i innych chorób siatkówki, które powodują niewyraźne widzenie lub ślepe miejsca.

Autorefraktory 

Autorefraktory wykorzystują fale świetlne w podczerwieni zamiast fal światła widzialnego do pomiaru błędu refrakcji (potrzeby noszenia okularów lub kontaktów).

Oprócz wyżej wymienionych urządzeń nie może zabraknąć podstawowych akcesoriów, których również używa się do badania wzroku pacjentów, jak np. tablice okulistyczne, dostępne pod niniejszym adresem https://www.krak-optic.pl/produkty/?kategoria=tablice-okulistyczne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wybrać profesjonalną myjnię samochodową?
Jak wybrać profesjonalną myjnię samochodową?
Szukając myjni samochodowej wiele osób zwraca uwagę przede wszystkim na cenę. Jednak najważniejszy powinien być zakres oferowanych usług. Właśnie po […]
Opakowania kartonowe i ich użyteczność w codziennym życiu
Opakowania kartonowe i ich użyteczność w codziennym życiu
Kiedy mowa o najbardziej powszechnych rodzajach opakowań, na myśl z pewnością przychodzą te kartonowe. Są one wykorzystywane w wielu specjalistycznych […]
Jak wygląda proces piaskowania zębów?
Jak wygląda proces piaskowania zębów?
Piaskowanie zębów to proces, w którym zęby są czyszczone i polerowane za pomocą papieru ściernego o drobnej ziarnistości. Papier ścierny […]