Nadstawki na palety euro – wykonanie, certyfikaty, zastosowanie

Palety euro to podstawy na towary i produkty, które wykorzystywane są w magazynach, a także w szeroko pojętym transporcie. Umożliwiają one ich uporządkowane składowanie, a także przewożenie. Bez nich właściwie niemożliwym byłoby realizowanie tych zadań w sposób skuteczny i bezpieczny, tak aby dane przedmioty nie uległy uszkodzeniom. Często stosuje się przy nich różnego rodzaju dodatkowe elementy. Ich przykładem są tzw. nadstawki, które używane są zdecydowanie najczęściej. Co warto o nich wiedzieć?

Wszystko co warto wiedzieć o nadstawkach paletowych

Nadstawki na palety euro, takie jak np. https://nadstawkinapalety.com.pl/, mogą być wykonane z trzech różnych materiałów. Są nimi kolejno drewno, metal oraz tworzywa sztuczne, czyli po prostu plastik. Najbardziej wygodne i ekonomiczne w eksploatacji są nadstawki drewniane, z którymi w związku z tym można się spotkać najczęściej. Podobne charakterystyką są wersje plastikowe, zdobywające coraz większą popularność. Nadstawki metalowe są natomiast solidne i trwałe, ale bywa, że są droższe w zakupie.

Niezależnie jednak od tego, z czego są wykonane, muszą odznaczać się należytą jakością i spełnieniem wszelkich norm, o których świadczyć będzie pochodzenie od sprawdzonego producenta i jednoczesne posiadanie certyfikatu ISPM15. Powinny one być również zgodne z przepisami dotyczącymi IPPC, czyli związanymi z ochroną środowiska.

Jeżeli chodzi o samo zastosowanie nadstawek, to ich głównym zadaniem jest zwiększenie bezpieczeństwa towarów umieszczanych na paletach euro. Ponadto przyczyniają się one do zachowania czystości oraz ułatwiają przemieszczanie określonych dóbr.

 

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − trzy =