Jakie oświetlenie zamontować w łazience?

Jakie oświetlenie zamontować w łazience?
Dom
/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nawet doskonale zaprojektowana i wyposażona łazienka nie będzie właściwie spełniała swoich funkcji, jeśli nie zamontujemy w niej odpowiedniego oświetlenia. Jest to bowiem pomieszczenie, w którym światło w dużym stopniu decyduje o komforcie przebywania w nim – np. w trakcie kąpieli w wannie, prysznica czy wykonywania makijażu. W łazience powinna się znaleźć zarówno lampa główna, jak i oświetlenie miejscowe (inaczej punktowe). Wszelkie niezbędne rodzaje opraw i żarówek posiada w swojej ofercie m.in. hurtownia elektryczna w Częstochowie.

Dobrze zaplanuj rozmieszczenie poszczególnych źródeł światła

W pierwszej kolejności należy zadbać o zamontowanie w łazience oświetlenia centralnego, które pozwoli sprawiedliwie obdzielić całe wnętrze jasnością (zwłaszcza że w tego typu pomieszczeniach zazwyczaj nie ma okna). W tej roli doskonale sprawdzi się górna lampa lub plafon z jasnym, przezroczystym kloszem, który przepuści większość emitowanego światła. Ciekawym rozwiązaniem jest zamontowanie podwieszanego sufitu i zainstalowanie w nim kilku opraw z żarówkami LED-owymi lub halogenowymi. Jak ognia trzeba natomiast unikać lamp wiszących na lince oraz przenośnych modeli na wysięgnikach, gdyż w łazience konstrukcje takie okazują się przeważnie niezbyt wygodne w użytkowaniu ani bezpieczne.

Oprócz oświetlenia centralnego, warto też zdecydować się na punktowe, czyli funkcyjne. Chodzi tutaj zwłaszcza o dodatkowe doświetlenie strefy kąpielowej (wanna, prysznic itp.), a także lustra. W tym pierwszym przypadku doskonale poradzą sobie niewielkie oprawy LED-owe w fugach (na styku kafli) albo w formie naklejonej listwy, ewentualnie kinkiet skierowany na sufit. Z kolei lustro najlepiej oświetlą dwa kinkiety z zamkniętymi kloszami, rozmieszczone po obu stronach – koniecznie na wysokości oczu. Hurtownia elektryczna na Pradze-Południe jest miejscem, w którym kupimy wszystkie wymienione powyżej oprawy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dlaczego warto badać poziom FT4?
Dlaczego warto badać poziom FT4?
Wolna T4 (FT4) to ilość hormonu tarczycy, która nie jest związana z białkami we krwi. Wolna T4 jest uważana za […]
Automatyka przemysłowa – jakie urządzenia m.in. za nią odpowiadają?
Automatyka przemysłowa – jakie urządzenia m.in. za nią odpowiadają?
Automatyka przemysłowa to szerokie pojęcie, w którym obecnie zmieścić można całą masę sprzętu i urządzeń wykorzystywanych w przemyśle, a więc […]
Jak zmotywować się do pracy nad swoim ciałem?
Jak zmotywować się do pracy nad swoim ciałem?
Zadbane, szczupłe, a przede wszystkim zdrowe ciało jest marzeniem niejednej z nas. Motywujemy się do tego, by zdrowo się odżywiać […]