Pościel dziecięca – odpowiednie materiały i rozmiary

Wybierając pościel dla dziecka, nie należy kierować się tylko jej kolorystyką. Duże znaczenie ma materiał z jakiego została ona wykonana, a także dobór rozmiaru stosownego dla wieku dziecka. Jak w takim razie wybrać pościel? 

Jaka pościel dla kilkulatka?

Kupując pościel dla dziecka zawsze warto stawiać na dobre jakościowo materiały. Najlepszym wyborem jest wybór produktów wykonanych z naturalnych tkanin, jak choćby bawełna. Jest ona delikatna w dotyku, nie ma zatem ryzyka wystąpienia otarć u dziecka, dodatkowo jest materiałem oddychającym, dzięki czemu malec nie będzie się nadmiernie pocił podczas snu. Co ważne, bawełna może być prana w 60 stopniach, co pozwala na usunięcie bakterii z pościeli.  

U dzieci w wieku 4-8 lat dobrze sprawdza się pościel w rozmiarze 100×160 cm. 

Należy jednak pamiętać, że w przypadku kilkulatków należy zwracać uwagę nie tylko na odpowiednie wymiary kołdry, ale także wybór wzoru, który przypadnie malcowi do gustu. Warto go wybrać zgodnie z upodobaniami dziecka w sklepie oferującym szeroki wybór wzorów i kolorów, jak na przykład na https://nyks.pl/posciel/dla-dzieci/100×160

Pościel dla nastolatka

Rozmiar pościeli zawsze powinien być dopasowany do gabarytów łóżka, w którym śpi dziecko, kołdra powinna być od niego szersza. Większość dzieci powyżej dziesiątego roku życia śpi w łóżkach o wymiarach 140×200 cm. W takim przypadku warto zainteresować się pościelą dla dzieci 160×200. Dobrym pomysłem jest umożliwienie nastolatkom samodzielnego wyboru wzoru pościeli, należy jednak pamiętać, że również w ich przypadku istotne jest postawienie na naturalne materiały, na przykład bawełnę czy len.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

15 − pięć =