Jakie rodzaje łóżek drewnianych możemy wyróżnić?

Jeśli chodzi o łóżka drewniane, istnieje wiele rodzajów drewna, które można wykorzystać. Niektóre z tych rodzajów drewna są bardziej popularne niż inne, ale każde drewno ma swoje unikalne cechy. Dobre i jakościowe łóżka drewniane możemy znaleźć choćby na stronie https://www.strefasypialni.pl/pl/c/LOZKA-DREWNIANE-Z-POJEMNIKIEM/62.

Oto niektóre z najczęstszych rodzajów drewna używanych do tworzenia drewnianych łóżek:

Klon

Drzewo klonowe jest znane ze swojego pięknego koloru i wzorów ziarna. Drzewo klonowe rośnie w umiarkowanym tempie i może żyć nawet 200 lat. Łóżka klonowe są zazwyczaj wykonane z białych lub cukrowych klonów, ponieważ mają jaśniejszy kolor i bardziej miękką teksturę niż inne klony. Ten typ łóżka jest bardzo wszechstronny w stylu, ponieważ może być barwiony, malowany lub pozostawiony naturalny.

Orzech włoski

Drzewa orzechowe rosną powoli i mogą żyć do 200 lat. Mają ciemnobrązowy kolor, gdy są zbierane, ale z wiekiem stają się ciemniejsze z czasem. Łóżka z orzecha włoskiego są zwykle tańsze niż z innych gatunków twardego drewna, ponieważ nie są tak gęste jak inne gatunki drewna, takie jak dąb czy wiśnia, ale nadal mają doskonały stosunek wytrzymałości do wagi, co czyni je idealnymi do ram łóżek, gdzie wymagana jest wytrzymałość (np. footboards).

Wiśnia

Drzewa wiśni rosną szybko i mają żywotność 75-100 lat, zanim zaczną podupadać na zdrowiu (w zależności od warunków środowiskowych). Ich drewno ma czerwono-brązowy kolor, gdy jest zbierana, ale będzie ciemnieć z wiekiem. Łóżka z wiśni są zazwyczaj droższe niż z innych gatunków twardego drewna, ponieważ nie są tak gęste jak inne gatunki drewna, takie jak dąb czy klon, ale nadal mają doskonały stosunek wytrzymałości do wagi, dzięki czemu idealnie nadają się na ramy łóżek, gdzie wymagana jest wytrzymałość (np. podnóżki). 

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 + 7 =