Czym jest łupek dachowy i czy warto go stosować?

Zastanawiasz się, jak wybrać pokrycie dachowe? Podpowiadamy, jakimi atutami wyróżnia się łupek. Sprawdź, spełni on Twoje oczekiwania. W tym poradniku znajdziesz szczegółowe informacje. 

Łupek dachowy – co to jest?

To naturalna skała osadowa, cięta na piłami do kamienia, którą rozwarstwia się na płytki o grubości ok. 5 mm. Łupek naturalnie dostępny jest w kilku kolorach. W zależności od złoża inwestorzy mogą liczyć na elementy purpurowe, grafitowe czy w odzieniach zieleni. Ponadto możesz wybierać spośród różnych rozmiarów, co gwarantuje szerokie możliwości wykończenia. Elementy te można obrabiać na budowie i dopasować je do dachu o zróżnicowanej geometrii. 

Pamiętaj jednak, aby wybierać rozwiązania od polecanych dostawców. Doskonałą ofertę dla wymagających przygotowała firma SSQ. Wystarczy zajrzeć na stronę https://lupekdachowy.pl/ i skontaktować się z obsługą, aby złożyć zamówienie. Jeżeli szukasz materiałów pierwszorzędnej jakości, zdecydowanie warto postawić na tę propozycję.

Zalety łupku dachowego

To materiał odporny na warunki pogodowe, promieniowanie słoneczne oraz czynniki mikrobiologiczne. Ponadto wyróżnia się bardzo wysoką trwałością i może przetrwać długie lata bez zabiegów naprawczych. W dodatku to uniwersalne rozwiązanie, gdyż świetnie pasuje zarówno do nowoczesnych budynków, jak i tych starszych. Dziś oferta łupku jest bardzo szeroka i obejmuje wiele wariantów. Wystarczy tylko odwiedzić stronę firmy SSQ, aby sięgnąć po propozycję idealnie dopasowaną do osobistych potrzeb. 

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście − dziewięć =