Karnisz – praktyczny i ozdobny element wnętrza

W nowoczesnych aranżacjach znacznie większe znaczenie mają wszystkie niuanse wykończeniowe. Starannie wykończone ściany i podłogi, przemyślany wystrój okna czy dekoracyjne tekstylia nie powinny nikogo już zaskoczyć. Aby atrakcyjnie wyeksponować kompozycje firan i zasłon warto dobrać odpowiedni karnisz – wbrew pozorom wybór jest bardzo duży. W taki sposób można zaakcentować oprawę okienną, aby była ozdobą dla całego pomieszczenia.

Jak idealnie dopracować wystrój okna?

W różnego rodzaju pomieszczeniach doskonale sprawdzą się karnisze metalowe kwadratowe, które na https://gardidekor.pl/category/pl/karnisze-metalowe-kwadratowe dostępne są w różnych wymiarach i w ciekawych wariantach stylistycznych. Można wybierać także spośród różnych rodzajów – pojedyncze lub podwójne, sufitowe oraz ścienne. Do najczęściej stosowanych karniszy należą projekty w wybarwieniu satyny oraz stali nierdzewnej. Dla dekoracyjnego efektu warto dobrać efektowną końcówkę – np. z ozdobnymi kryształkami. Co ważne – zastosowanie trwałych materiałów umożliwia niezawodne użytkowanie przez wiele lat. 

Niezwykle oryginalnie wyglądają systemy karniszowe wykonane w niebanalnych kolorach. Np. karnisz czarny mat wywoła imponujący efekt w nowatorskich wnętrzach, do których poszukiwane są designerskie dodatki. Do określonej kolorystyki można dopasować inne elementy wykończeniowe – przykładowo okucia meblowe. Bardzo szybko można się przekonać, że elegancki karnisz podkreśla nie tylko całą oprawę okienną, ale także nadaje zupełnie innego wyrazu całej aranżacji.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cztery × jeden =