Czeka Cię wyprowadzka? Przeczytaj najpierw ten artykuł!

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kiedy wyprowadzasz się z mieszkania, ważne jest, aby zostawić je w dobrym stanie. W przeciwnym razie właściciel może nie chcieć oddać czynszu. Poza tym jest to również kwestia zwykłej kultury osobistej. Po wynajmie i użytkowaniu czegoś warto oddać rzecz w stanie, w jakim była nam wręczana. Jeśli potrzebujesz pomocy z wywozem mebli, to wejdź na stronę: https://raflen.com.pl/wywoz-mebli/warszawa/.

Posprzątaj swoje mieszkanie

Przed wyprowadzką najlepiej jest posprzątać mieszkanie, aby nie zostawiać właścicielowi bałaganu, z którym musi się uporać. Oto kilka wskazówek dotyczących sprzątania mieszkania:

  • Odkurzaj i zamiataj całe miejsce. Jeśli jest tam dywan, odkurzaj przynajmniej raz w tygodniu, a jeśli są tam twarde podłogi, zamiataj je raz lub dwa razy w tygodniu. Zachowaj ostrożność podczas odkurzania, aby nie połamać lub nie uszkodzić niczego w mieszkaniu.
  • Dokładnie wyczyść łazienkę i kuchnię. Powinieneś wyszorować wszystkie powierzchnie w tych pomieszczeniach używając mydła i wody. Umyj wannę, prysznic, zlew i muszlę klozetową mydłem antybakteryjnym, a następnie spłucz wszystko dokładnie. Możesz chcieć wymienić wszelkie kosmetyki lub środki czystości, które były używane podczas twojego pobytu w mieszkaniu; w przeciwnym razie mogą one sprawić, że następny lokator będzie chory, jeśli nie użyje ich prawidłowo!
  • Usuń wszystkie osobiste przedmioty z mieszkania przed dniem przeprowadzki (chyba że należą do właściciela). Chodzi o wszystkie ubrania, akcesoria, naczynia, lampy i meble. Pamiętaj, aby zostawić notatkę dla właściciela, dając mu znać, że dokładnie posprzątałeś mieszkanie; pomoże to zapobiec ewentualnym sporom o kaucję!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy otwarcie pizzerii się opłaca?
Czy otwarcie pizzerii się opłaca?
Włoskie jedzenie ma miliony amatorów na całym świecie. Także Polacy uwielbiają stanowiące jej podstawę makarony i oczywiście nieśmiertelną pizzę. Miejsc, […]
Jak zapewnić czystość w swoim basenie?
Jak zapewnić czystość w swoim basenie?
Baseny są wspaniałe, ale nie są dokładnie samooczyszczające się. W rzeczywistości utrzymanie basenu w czystości może wymagać wiele pracy! Więc […]
Zawór elektromagnetyczny do wody – jakie ma zalety?
Zawór elektromagnetyczny do wody – jakie ma zalety?
Zawór elektromagnetyczny jest zaworem, który wykorzystuje cewkę elektromagnetyczną do kontroli przepływu płynu. Cewka jest zasilana energią elektryczną, która aktywuje mechanizm […]