Co przyda się myśliwemu?

Wielu osobom słyszącym hasło myśliwy jawi się przed oczami człowiek ubrany w zielony albo brązowy strój, koniecznie z kapeluszem na głowie, strzelbą przewieszoną przez ramię i psem u boku. Obraz ten nie jest do końca prawdziwy, ponieważ współczesny miłośnik polowania na zwierzynę posiada w swoim ekwipunku także inne użyteczne akcesoria – warto choćby wspomnieć o optyce myśliwskiej.

Prezenty proste i nieco bardziej zaawansowane

Jeśli zbliżają się imieniny naszego ojca lub wujka, który jest zapalonym myśliwym, powinniśmy mu sprawić odpowiedni podarunek, który z pewnością przyda się w trakcie polowania. Pierwszą kategorią akcesoriów wartych naszej uwagi są różnorodne przyrządy optyczne. Mowa tutaj zwłaszcza o lornetkach i lunetach. Te pierwsze umożliwiają obserwowanie zwierzyny wyłącznie przy świetle dziennym, ale za to z wystarczająco odległych miejsc.

Poszczególne modele mogą być wyposażone w obiektywy o różnej średnicy, pozwalające na wielokrotne powiększenie danego obiektu. Lunety pełnią podobną funkcję, ale służą do obserwacji z jeszcze dalszej odległości. Wynika to z faktu, że mają regulowaną wielkość obiektywu.

Dodatkowym godnym uwagi prezentem należącym do tej kategorii jest noktowizor, przeznaczony do obserwowania zwierzyny po zmroku. Zamiast niego można też rozważyć zakup specjalnych gogli noktowizyjnych lub cyfrowego monokularu noktowizyjnego. W ostatnich latach coraz bardziej popularne staje się polowanie z łukiem.

Dobrym pomysłem może być więc sprawienie bliskiej osobie łuku bloczkowego, charakteryzującego się bardzo dużą siłą wyrzutu strzały, równoległym układem ramion oraz niewielkimi rozmiarami. O specyfikacji tego sprzętu można dowiedzieć się więcej na https://kolba.pl/strzelectwo/luki/bloczkowe/. Ponadto, na uwagę zasługują inne ciekawe akcesoria: wabik imitujący odgłosy zwierząt, futerał na broń, fotopułapka lub lokalizator.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

14 + 4 =