Jak się pozbyć pojazdu niezdatnego do użytku?

Wielu kierowców ma dylemat, co zrobić z samochodem, który nie przejdzie kontroli technicznej. Często do tego dochodzi koszt naprawy, który może przekraczać cenę rynkową pojazdu. W takiej sytuacji kasacja wydaje się jedynym rozwiązaniem. Problem bardzo często polega jednak na tym, że samochód sam w sobie ma wartość użytkową oraz finansową, większą niż możliwa do osiągnięcia cena w punkcie kasacji samochodów.

Sprzedaż auta „niesprzedawalnego”

Samochody, których koszt naprawy przekracza ich realną wartość, na normalnym rynku są nie do zbycia. Jest z takiej sytuacji wyjście, do którego należy skup aut Krotoszyn jest miejscowością, w której znajdziemy skup aut uszkodzonych. W zależności od ogólnego stanu technicznego naszego przedmiotu sprzedaży oraz rodzaju usterki zostanie nam zaoferowana cena indywidualna. Ta, zapewne będzie niższa od tej, jakiej byśmy oczekiwali podczas sprzedaży sprawnego pojazdu, jednak zdecydowanie wyższa niż cena, jaką byśmy dostali na szrocie.

Złomowanie samochodu

W wielu przypadkach zdarza się, że nawet taki punkt samochodu nam nie skupi. Rozważyć należy wówczas kasację pojazdów. Przed złomowaniem dobrze jest sprawdzić ceny, jakie nam zaoferują poszczególne złomowiska. Standardowo może zostać zaproponowana cena za kilogram (przeważnie 0,75 zł). Może się jednak okazać, że z naszego konkretnego modelu można pozyskać znacznie więcej cennych części lub materiałów (takich jak platyna z katalizatora). W takim przypadku możemy cenę negocjować, oczywiście z korzyścią dla nas.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście − 3 =