Owerlok – czym jest i jego zastosowanie w krawiectwie

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Różnica między owerlokiem a ściegiem owerlokowym

Jeśli interesujesz się chociaż trochę szyciem, na pewno spotkałeś się z hasłami owerlok lub ścieg (ewentualne szew) owerlokowy. Generalnie oba te pojęcia odnoszą się do tej samej rzeczy, czyli do obszycia materiału, w taki sposób, aby się nie strzępił. Różnica polega tylko na tym, że ścieg owerlokowy to konkretny rodzaj szycia, a owerlok to maszyna, która po prostu szyje wykorzystując ten rodzaj szwu. Zwykłe maszyny do szycia również posiadają taką funkcję, jednak nie jest ona tak doskonała, jak w dedykowanej szyciu owerlokowemu urządzeniu. Dlatego przy drobnych naprawach lub domowym szyciu ubrań nie będziesz potrzebował, aż tak zaawansowanej pomocy. Jednak, jeśli planujesz hurtowe szycie owerlok będzie niezbędny.

Jak działa owerlok? 

Jak już wiesz owerlok różni się od zwykłej maszyny do szycia. Przede wszystkim owerlok odpowiada za obszywanie materiału na krawędziach, przycinanie ich za pomocą specjalnego nożyka oraz ich zszywanie i tzw. obrzucanie. Dzięki temu możesz nie tylko uszyć ubrania, ale także zabezpieczyć ich brzegi przed rozpruwaniem się i strzępieniem. Szczególnie jest to przydatne przy elastycznych tkaninach, które bardzo ciężko zszyć przy użyciu tradycyjnej maszyny do szycia.

 Kto potrzebuje owerloka?

Jeśli do tej pory używałeś maszyny do szycia i czujesz, że to nie wystarczy, na pewno powinieneś rozważyć kupno owerloka. Duży wybór tego typu urządzeń posiada sklep https://szyj.pl/owerloki/. Zakup ten pozwoli Ci na dokładniejsze i szybsze szycie, a co za tym idzie uszyjesz więcej! Oczywiście efekt estetyczny będzie nieporównywalnie lepszy niż przy tradycyjnym sposobie szycia. Być może będziesz chciał nawet sprzedawać owoce swojej krawieckiej pasji. Na pewno owerlok ułatwi to zadanie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Bonie czy listwy – czyli czym ozdobić elewację
Bonie czy listwy – czyli czym ozdobić elewację
Przy wykańczaniu nowego domu jednorodzinnego warto zadbać o odpowiednie ozdobienie jego elewacji. Jest to bowiem gwarancja znacznego podwyższenia atrakcyjności wizualnej […]
Sukienka dla dziewczynki na lato – jak powinna wyglądać?
Sukienka dla dziewczynki na lato – jak powinna wyglądać?
Lato to czas, kiedy możemy nosić lekkie i wygodne ubrania. W tym sezonie nie musimy się martwić o akcesoria, takie […]
Szkolenia i audyty ISO
Szkolenia i audyty ISO
ISO to Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna. Jej zadaniem jest ustalanie standardów jakości, które są związane między innymi z wykonywaną pracą, produkcją […]