Wykorzystanie druku cyfrowego

Druk cyfrowy ma wiele zalet. Jego cechy charakterystyczne, to krótki czas przygotowania do druku i możliwość personalizacji każdego arkusza. Za jego pomocą można tworzyć różnorodne obrazy po przesłaniu danych z komputera.

Kiedy najlepiej sprawdza się druk cyfrowy?

Ten rodzaj druku na bardzo rozległe zastosowanie. Za jego pomocą można wydrukować materiały reklamowe, plakaty, wizytówki i szereg innych materiałów. Przy wykorzystaniu tej techniki druku wykonuje się oklejanie samochodów, które jest skutecznym i niskobudżetowym sposobem na reklamę. Jest to czynność odwracalna i w pełni bezpieczna dla karoserii auta.

Druk cyfrowy sprawdza się doskonale w przypadku niewielkich zamówień. W przypadku tego rodzaju druku proces przygotowania materiałów jest bardzo szybki. Ten rodzaj druku pozwala na tworzenie nietypowych, nawet jednostkowych zamówień. Wykorzystuje się go, tworząc na przykład znaki BHP i piktogramy, które umieszczane są w firmach i miejscach publicznych.

Zalety druku cyfrowego są liczne. Najczęściej wymienia się takie jak: krótki czas przygotowania, zlecenia wykonywane praktycznie „od ręki”, niższe koszty w przypadku niskich nakładów, możliwość spersonalizowania druku. Nie wymaga on zbyt dużego nakładu pracy, proces drukowania może być dowolnie wstrzymywany i kontynuowany. Do wydruków cyfrowych nie są potrzebne dodatkowe nośniki, ani specjalistyczne formy drukarskie. Decyzja o tym, czy druk ma być cyfrowy czy offsetowy powinna uwzględniać specyfikę konkretnego zamówienia.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cztery × pięć =