Kiedy konieczne jest przeniesienie domeny?

Aby móc uzyskać własną domenę w Internecie, a więc unikalny w skali świata adres, musimy skorzystać z usług tzw. rejestratora. Zazwyczaj w tej roli występują hostingi stron, które oferują także miejsce na prowadzenie samej witryny online. Czasami możemy jednak zarejestrować domenę u zupełnie niezależnej firmy – wszystko zależy od naszego wyboru, który najczęściej powiązany jest z kosztami. Czasami jednak dochodzi do sytuacji, gdy musimy domenę przenieść.  Jakie są najpopularniejsze powody takiego działania?

Niższe koszty utrzymania

Może się zdarzyć tak, że znajdziemy inną firmę rejestrującą, która zaoferuje nam bardziej atrakcyjną umowę. W takiej sytuacji nie pozostaje nic innego jak rozpocząć transfer domeny. Czasami od poprzedniego rejestratora zaczynają nas odstraszać podwyżki, które powodują że utrzymywanie strony w sieci zaczyna się stawać nieopłacalne. Wtedy przeniesienie domeny jest całkowicie naturalną konsekwencją. Na szczęście proces ten jest stosunkowo łatwy do wykonania.

Likwidacja rejestratora

Rzadszą, ale wciąż zdarzającą się sytuacją która zmusza nas do transferu domeny, jest likwidacja poprzedniego rejestratora. Może się zdarzyć, że np. firma hostingowa zakończy działalność bądź upadnie, albo usunie ze swojej oferty możliwość wykupu domen „na miejscu”. Wtedy musimy dokonać przeniesienia, by naszej domeny zwyczajnie nie stracić. Proces odbywa się identycznie jak w sytuacji opisanej wcześniej. Wystarczy wystąpić o wydanie kodów dostępowych, przekazać je nowo wybranemu rejestratorowi, a finalnie kliknąć na specjalny link, który otrzymamy w wiadomości e-mail.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 − 4 =