Gdzie używane są akumulatory żelowe?

Akumulatory pełnią niezwykle istotną rolę w naszym życiu, ponieważ dzięki nim możemy np. jeździć samochodami – a to nie jedyne ich zastosowanie. Na szczególną uwagę zasługują akumulatory żelowe (kwasowo-ołowiowe) dostępne na https://akumulatorpoznan.pl/, wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu. Ich immanentnym elementem składowym jest żelowy elektrolit zawierający kwas siarkowy i krzemionkę, a także ołowiany kolektor bez dodatku antymonu.

Produkty wykorzystywane w wielu dziedzinach przemysłu

Budowa akumulatorów żelowych nie jest zbyt skomplikowana, ale jednocześnie są to konstrukcje bardzo wytrzymałe, co powoduje, że odznaczają się wyjątkowo długą żywotnością. Po raz pierwszy zastosowano je kilkadziesiąt lat temu i od tamtej pory są wykorzystywane w procesie produkcji wielu różnych urządzeń. Zaletą omawianych produktów jest bez wątpienia wysoka odporność na samorozładowanie – nawet jeśli pozostawimy je na kilka miesięcy, prawdopodobnie nie utracą znajdującego się w środku ładunku.

Ponadto, akumulatory żelowe nie tracą swoich cennych właściwości nawet po wielokrotnym ładowaniu i rozładowywaniu. Montuje się je w samochodach osobowych (modele o dużej pojemności i dobrej baterii, w których nie trzeba wymieniać płynu), układach fotowoltaicznych (służących do ogrzewania pomieszczeń domowych lub obiektów przemysłowych), maszynach czyszczących, wózkach inwalidzkich, golfowych oraz widłowych, a także w zaawansowanych akumulatorowniach i rozbudowanych instalacjach solarnych. Warto podkreślić, że w ostatnich latach powszechne stały się też akumulatory do zabawek napędzanych energią elektryczną.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

siedem + dziewiętnaście =