Najważniejsze elementy w funkcjonowaniu strony www

Na dobre funkcjonowanie strony www składa się wiele elementów. Warto więc znać najważniejsze z nich by ocenić, czy nasza strona internetowa działa prawidłowo. Z pewnością jednym z najważniejszych punktów działania witryny jest jej szybkość – dzisiejsze strony muszą spełniać określone standardy w tym względzie. To już nie te czasy, kiedy wchodziliśmy na stronę, a ona ładowała się co najmniej kilkadziesiąt sekund. Dziś muszą to być ułamki sekund, niemal niezauważalne dla ludzkiego oka.

Na szybkość ładowania się witryny mają wpływ między innymi takie czynniki jak liczba obrazów na niej umieszczonych oraz stopień skomplikowania szablonu. Najważniejszym jednak elementem jest serwer – to on odpowiada w głównej mierze za to, jak stabilnie działa dana strona. Najlepiej zaopatrzyć się w tanie serwery dedykowane, które sprawią, że wszystkie witryny na nich umieszczone będą funkcjonowały perfekcyjnie.

Zachowanie bezpieczeństwa

Innym ważnym czynnikiem jest zachowanie bezpieczeństwa danych, przechowywanych na serwerach. Odpowiadają za to certyfikaty SSL, które łatwo można zakupić w Internecie. Strona, która posiada taki certyfikat od razu wzbudza zaufanie u użytkownika. Również roboty Google traktują ją dużo lepiej, dlatego strony z certyfikatami SSL o wiele szybciej zyskują dobre pozycje w wyszukiwarkach. Nabycie i zainstalowanie takiego certyfikatu jest jedną z pierwszych rzeczy, o które powinien zadbać właściciel witryny – najlepiej zrobić to zaraz po jej uruchomieniu, by nie narażać się na nieprzyjemności.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

19 − trzynaście =