Co wybrać dla dziecka – rowerek, czy pojazd na pedały?

Od najmłodszych lat warto sprawiać pociechom prezenty, które wyciągną ich na świeże powietrze. Jest to o wiele łatwiejsze, gdy tam czeka na nich specjalna atrakcja. Niemal każde dziecko lubi rowery i zazdrości rówieśnikom, które już na nich jeżdżą. Najlepiej więc kupić dziecku rowerek na pedały, kiedy jest jeszcze małe, bo przecież jeśli człowiek raz nauczy się jazdy na rowerze, to będzie posiadał tę umiejętność do końca życia. Dla dzieci w wieku 3-4 lat alternatywą będą rowerki biegowe, ale prędzej, czy później i tak warto przesiąść się na normalny model. Kółka boczne pomogą w nauce podstaw jazdy.

Gdy zaczniemy uczyć malucha jazdy już od najmłodszych lat, wtedy maluchowi łatwiej będzie opanować rower, gdy już odłączymy od niego boczne kółka. Taki rowerek będzie służył naszemu dziecku przez długi czas. Jeśli jakaś część ulegnie awarii, łatwo można nabyć części zamienne do rowerków, a ich wymiana nie jest kłopotliwa i każdy sobie z nią poradzi.

Małe samochodziki

Pojazdy na pedały (możesz je znaleźć tu: https://www.runo.sklep.pl/46-inne-pojazdy-na-pedaly) to znakomity prezent dla małych wielbicieli motoryzacji. Dziś auta takie wyglądają bardzo realistycznie, dzięki dopracowaniu każdego szczegółu nadwozia. Są one z reguły plastikowe, dzięki czemu pojazd jest lekki, a napędzenie go za pomocą pedałów nie będzie stanowiło dla malucha trudności. Taki pojazd dziecko prowadzi siedząc, a do dyspozycji ma okrągłą kierownicę dostosowaną do jego wymiarów. Steruje się nią bardzo lekko, dlatego pokonywanie zakrętów będzie dla malucha łatwe, zwłaszcza iż prędkość, jaką rozwinie i tak nie będzie wysoka.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 − jedenaście =