Wyprawka dla szczeniaka – czyli co warto kupić zanim pies pojawi się w domu

Zakup psa coraz rzadziej jest decyzją impulsywną. Zwierzę stawia przed właścicielem określone wymagania. Zdajemy sobie doskonale sprawę z czasu życia naszych pupili oraz konieczności codziennej opieki. O co powinniśmy zadbać przed przybyciem w nasze skromne progi małego szczeniaka?

Podstawowy ekwipunek

Na samym początku zadbajmy o podstawowe potrzeby. Chodzi tutaj o żywność, nawodnienie, spacery, a także pielęgnację. Szczeniakowi przydadzą się zatem dwie miski, najlepiej niezbyt duże, smycz oraz obroża, a także środki czystości (wśród nich szczotka do czesania).

Pamiętajmy także o tym, że szczeniak nie wychodzi z domu przez pewien czas. Musi załatwić swoje potrzeby fizjologiczne, zatem siłą rzeczy będzie to czynił w naszym domu. Aby zapobiec nieustannemu sprzątaniu, zaopatrzmy się w plastikową kuwetę. To miejsce, które nauczy zwierzę czystości, a właścicielom zaoszczędzi trudu związanego ze sprzątaniem odchodów na przykład z dywanu.

Gryzak, zabawki, legowisko

Instynkt zwierzęcia ciężko oszukać. Dlatego też mały szczeniak z dużą dozą prawdopodobieństwa pogryzie jakiś z mebli. Aby tego uniknąć, zainwestujmy w tzw. gryzaki. Pozwolą na ostrzenie zębów bez stwarzania szkód wśród mebli. Lepiej oszczędzić ławę w salonie i podarować zwierzakowi ten drobny gadżet. Kupmy również jakieś akcesoria dla psów, które pozwolą mu na zabawę. Szczeniaki po oswojeniu są bardzo żywiołowe.

Ostatnią istotną rzeczą jest legowisko. Kąt, w którym pies będzie czuł się bezpiecznie. Nie warto rozpieszczać szczeniaka i zabierać go ze sobą do łóżka. Niesfornego pupila ciężko odzwyczaić od tej odrobiny luksusu. Legowisko dla pieska będzie ciepłym miejscem, w którym będzie odpoczywał, a także spał.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cztery − jeden =