Dlaczego warto zostać właścicielem kota?

Wszystkie koty są słodkie i puszyste, prawda?

Cóż, nie do końca. Posiadanie kota to coś więcej niż tylko podziwianie ich uroczych wybryków. Jako właściciel kota domowego, jesteś odpowiedzialny za jego zdrowie i dobre samopoczucie i powinieneś wiedzieć, jak prawidłowo się nim opiekować.

Koty są wspaniałymi zwierzętami domowymi, ponieważ mają tak wyraźne osobowości i są tak łatwe do zadowolenia. Uwielbiają uwagę i okazują swoje uznanie mrucząc i ocierając się o Ciebie, kiedy chcą, abyś je pogłaskał lub podrapał za uszami.

Dlaczego powinieneś zostać właścicielem kota? Oto kilka powodów:

Zapewniają towarzystwo

Koty są zwierzętami społecznymi i uwielbiają spędzać czas ze swoimi właścicielami. Mogą zapewnić świetną firmę dla ludzi, którzy mieszkają sami lub mają zajęte harmonogramy. W rzeczywistości badania wykazały, że gospodarstwa domowe z kotami mają mniej przypadków depresji w porównaniu do gospodarstw domowych bez kotów!

Mogą trzymać gryzonie z dala od Twojego domu

Koty są naturalnymi drapieżnikami i z radością upolują wszystkie gryzonie, które zbliżą się do Twojego domu lub podwórka. Oznacza to, że będzie mniejsza szansa na infestację w Twoim domu z powodu kotów utrzymujących gryzonie na dystans.

Mogą pomóc zmniejszyć poziom stresu

Wykazano, że koty mają pozytywny wpływ na ludzkie zdrowie poprzez obniżenie ciśnienia krwi i zmniejszenie poziomu lęku u osób, które cierpią na depresję lub inne zaburzenia związane ze stresem, takie jak PTSD (zespół stresu pourazowego).

Jeśli chcesz zostać posiadaczem takiego zwierzaka, to adoptuj kota ze schroniska!

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście − dziesięć =