Zdrowe posiłki dla dzieci. Które z nich mogą przypaść najbardziej do gustu?

Dzieci to najsurowsi krytycy kulinarni, którzy często nie są skorzy do kompromisów. Rodzice, którzy chcą przekonać pociechy do zdrowego odżywiania, często napotykają na wiele problemów. Obecna w sklepach żywność typu fast-food, słodycze i słone przekąski nie ułatwiają wcale zadania. Co więc zrobić, żeby zachęcić dzieci do zdrowych posiłków? 

Zdrowy, domowy fast-food

Pieczona marchewka czy pietruszka mogą nie brzmieć dla dziecka zachęcająco. Co innego jednak, jeśli zaproponuje się frytki z warzyw. Można tu wykorzystać m.in. marchew, buraka, pietruszkę, selera lub bataty. Taki zdrowy, domowy fast-food na pewno przypadnie dzieciom do gustu, a jednocześnie dostarczy cennych witamin i minerałów. Inne pomysły? Domowe, pieczone chipsy, buraczane burgery lub ryż z brokułów. Tym sprytnym sposobem można włączyć do diety dziecka wiele, nielubianych dotąd warzyw.

Kompot zamiast napojów gazowanych

Co najczęściej bywa problematyczne w diecie dziecka? Zamiłowanie do słodzonych, gazowanych napoi. Całe szczęście można je łatwo zastąpić, a owocowe kompoty będą tu idealne. Znakomicie gaszą pragnienie, mają intensywnie owocowy smak i są pyszne. Dodatkowo, nie trzeba ich przygotowywać samodzielnie. Wystarczy spróbować kompotów od producenta marki Hultaj. Prosty skład i brak sztucznych dodatków, to najważniejsze cechy kompotu, który na pewno zasmakuje najmłodszym.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × 3 =