Jakie właściwości ma yerba mate?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W krajach Ameryki Łacińskiej yerba mate jest jednym z najbardziej popularnych napojów. Ma ona działanie pobudzające dzięki czemu doskonale może zastąpić kawę. W porównaniu do kawy jednak nie posiada negatywnych skutków tzn. nie uzależnia, nie wypłukuje minerałów ani witamin. Przeciwnie – ten popularny napój przygotowuje się z liści ostrokrzewu paragwajskiego a napar z jego liści zawiera bogactwo witamin min C, A, E, H, B1, B2.

Yerba mate posiada ponadto cenne minerały oraz związki przeciwutleniające (tzw. antyoksydanty) chroniące organizm przed wolnymi rodnikami (które przyczyniają się do starzenia organizmu). Dzięki antyoksydantom procesy starzenia ulegają spowolnieni a same minerały wykazują działanie profilaktyczne przed licznymi chorobami (również nowotworami).

Yerba Mate – doskonały napój na zdrowie i poprawę sylwetki

Osoby które walczą z otyłością lub chciałyby zrzucić kilka zbędnych kilogramów, powinny pomyśleć o tym aby włączyć do swoich przyzwyczajeń nawyk picia tego napoju. Yerba mate herbata daje uczucie sytości i zmniejsza łaknienie oraz wpływa na przewód pokarmowy, usprawniając jego funkcjonowanie.

Oddziałuje min. na prawidłową pracę żołądka, wątroby, reguluje trawienie i przemianę materii, usprawnia pracę jelit, sprawia, że organizm lepiej radzi sobie ze spalaniem tłuszczu i nie odkłada złogów tłuszczowych.

Jak przygotować napar?

Napój yerba mete przygotowujemy zalewając go wodą w temperaturze od 75 do 85 stopni. Nie powinniśmy naparu zalewać wrzątkiem aby nie zniszczyć cennych składników zawartych w liściach (witamin i minerałów). Tak przygotowany napar możemy uzupełniać wodą w ciągu dnia do siedmiu razy. Wszystkie elementy niezbędne do prawidłowego przygotowania napoju, można znaleźć na ymt24.pl.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Akcesoria do biura w domu
Akcesoria do biura w domu
Wielu właścicieli jednoosobowych firm decyduje na utworzenie biura we własnym domu – przede wszystkim ze względów ekonomicznych. Ważną kwestią są […]
Filtr powietrza do wentylacji – jak często należy go wymieniać?
Filtr powietrza do wentylacji – jak często należy go wymieniać?
Filtr powietrza wentylacyjnego powinien być regularnie wymieniany. Wymiana filtra powietrza wentylacyjnego może zwiększyć żywotność urządzenia i poprawić jakość powietrza w […]
O jakie produkty najlepiej jest wzbogacić codzienną pielęgnację?
O jakie produkty najlepiej jest wzbogacić codzienną pielęgnację?
Codzienna pielęgnacja twarzy powinna być pełna wysokiej jakości kosmetyków zapewniających wysokie nawilżenie oraz dostarczenie do skóry wszystkich niezbędnych składników odżywczych. […]