Jak ukryć niedoskonałości figury ?

Idealna figura jest marzeniem wielu kobiet. Aby jednak wyglądać jak modelka z pokazu mody, trzeba regularnie ćwiczyć i odpowiednio się odżywiać. Niestety, nawet najlepsza dieta i ćwiczenia mogą nie wystarczyć do tego, by pozbyć się pewnych niedoskonałości figury. Na szczęście istnieją proste sposoby na ukrycie swoich wad. Większość z nich polega na doborze odpowiedniego stroju, który ukryje mankamenty lub wyeksponuje zalety urody.

W przypadku pań posiadających stosunkowo krótkie nogi i masywne łydki, najlepszym rozwiązaniem będzie noszenie butów na wysokim obcasie. Obcas znakomicie wysmukla nogi, przez co sprawiają wrażenie dłuższych i bardziej zgrabnych. W takim przypadku należy raczej zrezygnować z noszenia płaskiego obuwia oraz legginsów. Kobiety posiadające nieco zbyt duży obwód talii, mogą swój mankament skutecznie ukryć zakładając spódnice w kształcie litery A. Dobrym pomysłem będą także luźne bluzki i tuniki. Przy wystającym brzuszku należy zrezygnować z noszenia obcisłych sukienek i bluzek. Panie pragnące ukryć obfity biust, powinny przede wszystkim zdecydować się zakup dopasowanego biustonosza wysokiej jakości. W takim przypadku należy raczej unikać noszenia na szyi ozdób, które tylko przyciągają uwagę w kierunku dekoltu. Aby poprawić proporcje sylwetki warto nosić luźne spodnie lub spódnice.

Do ukrywania niedoskonałości figury można również wykorzystać kolory. Okazuje się, że barwy zimne dają efekt wycofywania się, ustępowania. Są mniej zauważalne przez ludzkie oko, dlatego znakomicie nadają się do ukrywania defektów urody. Właśnie dlatego mówi się, że czarny kolor wyszczupla. Z drugiej strony barwy ciepłe zdecydowanie wysuwają się na pierwszy plan, więc ich umiejętne stosowanie pozwala wyeksponować swoje walory.

Artykuł napisany we współpracy z Moda Size Plus – sklep z odzieżą xxl.

Szukasz kurtki zimowej xxl ? Sprawdź ofertę sklepu!

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × 3 =